Prof. Dr. Dursun Akdemir

GİK Üyesi

 
Prof. Dr. Dursun Akdemir Tuzluca'da doğdu. İlkokulu Tuzlaca, Ortaokulu Iğdır-Kağızman'da bitirdi. Kars Alparslan Lisesi'nden sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Tıp Doktoru ve Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı Fakültede Profesörlük kariyerini tamamladı.
 
Fakültesinde, Genel Cerrahi ABD Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, seçimle Yard.Doçent ve Doçent Temsilcisi olarak Fakülte Yönetim Kurulu Üyelikleri, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
İngiltere Londra'da, University College London'da bir yıl, ABD Rochester Mayo Klinikte üç ay süreyle bulundu. Ulusal ve
uluslararası birçok mesleki kongreye katıldı. Çok sayıda yayını vardır.
 
1994-2002 yılları arasında, İstanbul'da Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliği, İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Klinik Şefliği ve SSK İstanbul Sağlık İşleri Müdürlüğü yaptı.
İstanbul'da Kars-Ardahan-Iğdır Kalkınma Vakfı Sağlık Konseyi Başkanlığı görevini üstlendi. Ayrıca çok sayıda mesleki dernek üyelikleri vardır.
 
SİYASİ HAYATI
3 KASIM 2002 Seçimi'nde Iğdır'dan Bağımsız Milletvekili seçildi.
Sonra DYP'ye katıldı. Bir yıl sonra, ANAP'a katılarak TBMM'de Grup kurulmasına katkı yaptı.TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği ve Kamu İktisadi Kuruluşları Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca TBMM Azerbaycan Dostluk Grubu Üyeliği yaptı.
 
Demokrat Parti ile Anavatan Partisi'nin Birleşme Komisyonu'nda görevde bulundu. ANAP ve Demokrat Partileri'nin GİK Üyelikleri'nde ve Genel Başkan Yardıcılıkları'nda bulundu.
Halen DP GİK Üyesidir.