Nur Kaan

GİK Üyesi

Ankara doğumlu olan Nur KAAN, aslen Trabzonludur. Ankara 10 Nisan İlkokulu’nu ve Cumhuriyet Lisesi’ni bitirdikten sonra 1998 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

 

Akademik kariyerini sürdürürken 1990-1997 yılları arasında T.C. Kültür Bakanlığı bünyesinde bulunan Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nde “özel kalem müdürü” olarak yedi yıl çalışmıştır.

 

1998 yılında akademik kariyerini tamamlayan KAAN, 1997 – 2019 yılları arasında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. bünyesinde çalışmış ve “şube müdür yardımcılığı” görevindeyken emekliye ayrılmıştır.

 

2020 yılında iş insanı olarak özel sektöre girmiş, “kurucu olarak” Maxmillen Anonim Şirketi’ni oluşturmuş, iç dekorasyon ve aksesuar alanında geliştirdikten sonra 2022 yılında devretmiştir.

 

2019 yılından günümüze kadar iş hayatındaki hatırı sayılır tecrübelerini Finans Sektöründe “danışmanlık” yaparak özel sektör firmalarına ve gerçek kişilere aktarmaktadır.

 

İş ve akademik hayatı devam ederken 1994 – 2007 yılları arasında Anavatan Partisinde; “Gençlik Kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı”, “Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı Sosyal İşler Başkanlığı”, “Gençlik Kolları Genel Sekreterliği”, “Gençlik Kolları Genel Başkan Vekilliği” ve “Çankaya Ana Kademe İlçe Başkan Yardımcılığı(Gençli ve Kadından Sorumlu)” görevlerinde bulunmuştur.

 

2007 yılında Demokrat Parti’nin yeniden yapılanmasında aktif rol oynamış ve 2009 yılına kadar “Gençlik ve Kadından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın Yardımcılığı” görevini yapmıştır.

 

Türkiye’nin köklü vakıflarından olan Türk Demokrasi Vakfı’nın 2022 yılında yeniden faaliyete geçmesiyle birlikte KAAN, “mütevelli heyeti üyesi” olarak vakıfta yer almaktadır ve aktif rol almaya devam etmektedir.

 

2010 yılından itibaren günümüze kadar sivil toplum kuruluşlarında aktif rol oynayan KAAN, 2012 – 2014 yılları arasında SERÇEV – Serebral Palsili Çocuklar Derneği bünyesinde “Yönetim Kurulu Üyeliği” yapmış ve halen aktif bir şekilde SERÇEV gönüllüsü olmaya devam etmektedir.