İrem Taşpınar

Kadın Politikaları Başkanı

· 1981 yılında Ankara’da doğdu.

· İlk öğrenimini Ankara Necatibey İlkokulunda, Orta ve Liste öğrenimi, Ankara Atatürk Lisesi’nin Anadolu Lisesi bölümünde tamamladı.

· Orta okul yıllarında profesyonel olarak Hentbol oynamaya başladı.

· 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden Şeref Listesinde mezun oldu.

· Üniversite eğitimi sırasında, İş Bankası, borsa aracı kurumları ve çeşitli kamu kurumlarında stajlar yaptı. Ayrıca, yine bu dönemde, Beyaz Nokta Gelişim Vakfı’nda Kişişel Gelişim Platformu ve TÜGİAD Müzakere Yetenekleri başta olmak üzere, çeşitli eğitimlere katıldı. ODTÜ bünyesinde, Kadın Hentbol Takımını kurdu.

· Üniversite eğitimi sonrası, çalışma hayatına atılmadan, TÜSİAV tarafından düzenlenen Siyaset Akademisinde eğitim aldı.

· 2003 yılının sonunda iş hayatına Tıbbi Cihaz sektöründe Yönetici Adayı olarak başladı.

· 24 yaşında, çalıştığı çok uluslu firmada, en geç yönetici unvanını alarak, uzun yıllar uluslararası coğrafyada üst düzey yönetici olarak çalıştı. Tıbbi cihaz sektöründe çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurullarında görev aldı.

Ayrıca, Hacettepe Üniversitesi’nde, Sağlık Kurumları Yönetimi ve Columbia Business School’da Dijital Pazarlama eğitimleri aldı.

· Odtü Mezunu İş İnsanları Derneği (OMİD), yönetim kurulu üyesi ve Sektör Ticaret Komisyon Başkanı olan Taşpınar, iş hayatına, Tıbbi Cihaz sektöründe, Kadın Girişimci ve yatırımcı olarak, devam etmektedir.

· İleri seviyede İngilizce konuşmaktadır.