Fikret Adamhasan

YHD Üyesi

 

fikretadamhasan@hotmail.com

 

 

01/01/1963 Adana İli Sarıçam İlçesi Yağızlar Mahallesinde Doğmuştur. Adana da İlköğretim Ve Lise Eğitimini Tamamladıktan Sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 Yılında Mezun Olmuştur. Avukatlık Stajının Ardından 1988 Yılından Bu Yana Adana Barosuna Bağlı Olarak Serbest Avukatlık Yapmaktadır. Adamhasan Avukatlık Bürosunun Kurucusu Olarak Yanında Eşi Av.Şermin Adamhasan, Kızı Av. Funda Adamhasan Ve Yeğeni Av.Göktürk Zekeriya Adamhasan İle Birlikte Meslek Hayatında Çalışmalarına Devam Etmektedir.

 

          Aynı Zamanda Adalet Bakanlığına Bağlı Arabuluculuk Daire Başkanlığında Kasım 2015 Yılından Bu Yana Uzman Arabulucu Olarak Görev Almaktadır. Keza Yine Adalet Bakanlığına Bağlı Olarak Uzlaştırmacı Temel Eğitimleri Almıştır. Ve Adalet Bakanlığı Noterlik Belgesi Almaya Hak Kazanmıştır. Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden 29/07/1996 Tarihinde Özelleştirmenin Hukuksal Ve Kurumsal Yapısı Konulu Tezini Hazırlayarak İktisat Dalında Bilim Uzmanı Verilmiş Ve Yüksek Lisansını Tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde Seyahat-Turizm Ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Ön lisans Mezunudur. Şuanda da İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisidir. Eğitim Hayatı Halen Devam Etmektedir.

1991 Yıllında Doğru Yol Partisi Yüreğir İlçe Teşkilatına Üye Olmuştur.  1993 Yılında İlçe 2. Başkanı Olarak Görev Yapmıştır. 1994-1999 Yılları Arasında Adana İl Genel Meclisi Üyeliği Olarak Görev Almıştır. 1999 yılından sonra 2 dönem Yüreği ilçe başkanlığı yapmıştır. 1999 ve 2022 döneminde 2 dönem doğru yol partisinden ve demokrat partiden milletvekili adaylığı yapmıştır.

 

Doğru Yol Partisinde 2 Dönem Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Seçilmiştir. 6 Mart 2022 De Demokrat Parti Genel Kurulunda 3. Kez Yüksek Haysiyet Divanına Seçilmiştir.