Cafer Oğuz

YHD Üyesi

KİŞİSEL BİLGİLER

 

Uyruğu: T.C

 

Doğum Yeri: Çekerek - YOZGAT

 

Doğum Tarihi : 01.01.1959

 

Askerlik Durumu: Kısa Dönem

 

Medeni Durumu: Evli ve 2 Erkek Çocuk Babası

 

EĞİTİM HAYATI

 

Orta eğitimini Yozgat Aydıncık, Lise eğitimini Yozgat Çekerek' te tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Kamu Sevk ve İdare Bölümünü ve ayrıca Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden de mezun oldu. Başkent Üniversitesinde

 

Y. Lisans- İdareci - İşletmeci- Emlak Bağımsız Denetçilik Ruhsatı ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ruhsatlarına sahiptir.

 

İŞ VE SOSYAL HAYATl

 

1979 ve 1980 yılları arasında okul yılları sırasında Köy işleri Başkanlığı 5. Böl.Md.PI.Şefliğin’de çalışmıştır. 1981 yılından itibaren çeşitli özel sektörlerde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliği yapmış, Muhasebe Müdürü ve idareci olarak çalışmıştır. Bu süreç içinde kendi adına da Ticaret İşletmeleri kurmuştur. Ankara'da ve Ankara dışında güzel dostlukların başlangıcı olan çeşitli kooperatifler kurarak arkadaşlarını, dostlarını ve hemşerilerini kışlık ve yazlık ev sahibi yapmıştır.

 

Memleketi olan Yozgatlılar Vakfının ve Çankaya Vakfının kurucusudur. Türk Amerikan Derneğinin ve Gençlerbirliği’nin Kongre üyesidir. Mali Müşavirler Sendikası Kurucuları Ve Yönetim Kurulu Üyeliği , Bağımsız Denetçiler Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulunmuştur.

 

Özel Serbest Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik Bürosu vardır. Çeşitli Mahkemelerde Bilirkişilik hizmeti vermektedir.

 

SİYASİ HAYATI

 

1977 Yılında Üniversitedeyken Adalet Partisi Çankaya Gençlik Kollarına girmiş. 1980 ihtilaline kadar AP Ankara Çankaya İlçe ve il yönetimlerinde görev almıştır.

 

Doğru Yol Partisi içinde Çankaya İlçesinde 3 dönem 2. Başkanlık, daha sonra 2 dönem Ankara il 2. Başkanlık görevlerinde ve aynı dönemlerde büyük kongre delegeliği yapmıştır.

 

1999' dan itibaren Ankara il 2. Başkanlığı görevindeyken Milletvekilliği adaylığı ign, DYP il 2. Başkanlığından yasa gereği istife etmiş ve 2002 yılında 22. Dönem Yozgat Milletvekili adayı olmuştur.

 

2006 Yılından itibaren de DP Genel İdare Kurulu Yedek Üyeliği ve Daha sonra Genel idare Kurulu Üyeliği ve 2007 yılından

 

İtibarende, aralıksız Yüksek Haysiyet Divanı Üyeliği (Bazı dönemlerde Bşk. Yrd. cılığı ) görevini Yapmaktayım.