Arda Yılmaz

Gençlik Kolları Genel Başkanı

31 Ekim 1993 tarihinde Ankara ilinde doğdum ve aslen Kastamonu İnebolu’luyum. İlkokul ve ortaokulu Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okulunda tamamladım. Lise öğrenimimi ise Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdim. Lise eğitimim sırasında yaz aylarında birçok ülkeye gerçekleştirmiş olduğum yurtdışı eğitim programları ile başta yabancı dil olmak üzere kültürel anlamda da kendimi geliştirme fırsatı buldum. Yine bir süre İngiltere’de yabancı dilimi geliştirmek üzerine çalışmalar gerçekleştirdim. Küçük yaşlardan beri hayalim olan “Avukatlık” mesleğini icra etmek amacıyla 2011 yılında Başkent Üniversitesi-Hukuk Fakültesi bünyesinde lisans eğitimime başladım.

 

2015 yılında lisans eğitimimin son bulması ile birlikte 2015-2016 yılları arasında Ankara Barosu nezdinde avukatlık stajımı tamamladım. Küçük yaşlardan beri idealleri peşinden koşan biri olarak belki de en büyük hayalim olan avukatlık mesleğini 2016 yılından beri icra etmekteyim. Aynı zamanda 2018- 2019 yılları arasında Kanada’da University of Toronto iş birliği ile yabancı dil (İngilizce) sertifika programına katıldım ve bu programı başarı ile tamamladım.

 

Yaklaşık olarak 3 senedir de kurucu ortağı olduğum ve merkezi Ankara’da bulunan bir avukatlık ortaklığı bünyesinde hem başka şehirlerde ki çalışma arkadaşlarımız ile ülkemizde, hem de başka ülkelerde ki iş ortaklarımız ile birlikte uluslararası düzeyde çalışmalarımı devam ettirmekteyim.


Aktif siyasi hayatım ise 76 yıllık bir geleneğin son genel başkanı olan Sn. Gültekin UYSAL’ın gerek dava adamlığına olan inancım gerekse de çalışma arkadaşları ile belirlediği parti politikalarına olan güvenim sonucu Demokrat Parti’de başlamıştır.

 

Türkiye’yi demokrasi arenasına taşıyan tek partili sistemi bitiren Demokrat Parti’ye olan ilgim ve alakam ise Türkiye’de yaşayan her vatandaş gibi soy ağacımda bu kutlu dava için hizmet vermiş aile büyüklerimden gelmektedir.

 

Hali hazırda ise üyesi bulunduğum Demokrat Parti’ye Sn. Genel Başkanımız Gültekin UYSAL’ın tensipleri ile 29.06.2022 tarihinde “Gençlik Kolları Genel Başkanı” olarak atanarak görevime devam etmekteyim.