23/09/2021

Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp ve Demokrat Parti heyeti Ankara Ulus’taki Hal esnafını ziyaret ederek esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp ve Demokrat Parti heyeti Ankara Ulus’taki Hal esnafını ziyaret ederek esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek, çözümleri konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Bir esnaf, "İşler bitik, uçuracaklar ama ne zaman" diye konuşurken bir başka esnafta "İş yok. Her şey ateş pahası olmuş. Vatandaşta ‘pahalı’ diye almıyor" diye konuştu.

Enginyurt'un "İlk önce hali ziyaret ettik, çünkü baktık hep böyle ihaleyi size yıktılar. Sanki pahalı ürünü siz satıyormuşsunuz gibi. ‘Terörist’ diyorlar biz de soralım dedik" sözlerine karşılık bir hal esnafı, "Fiyatlar normal. Şu anda toptancı halinden alıyoruz. Toptancı hal de olmasa bu ürünleri nasıl getireceğiz? Aracı olmasa ben nasıl 10 tane mandalina getirebilirim? Şeftaliyi nasıl getireyim? Adam kamyonla getiriyor. Yani bir şeyler düzenleme olması lazım" dedi.

Enginyurt da "Biz de diyoruz ki ‘maliyetleri düşürün’ diyoruz. Halciyi, perakendeciyi suçlayarak bu iş olmaz" diye konuştu.