28/11/2021

Demokrat Parti İzmir İl Kongresi Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi
“Ülkeyi bu hale getirenlerden hesap sormak yerine madalya mı takacağız?”

 

 

 

(DP Basın Merkezi – 28 Kasım 2021) Demokrat Parti İzmir İl Kongresi Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımlarıyla ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

 

Genel Başkan Uysal’ı Karşıyaka Deniz Baykal Kültür Merkezine girişte partililerin yanı sıra Ege ve Akdeniz bölgesinde ikamet eden 7 ilin Yörük Dernekleri de folklor ekipleri ile karşıladı. Yörükler, salon girişine bir de otağ kurarak Demokrat Parti’ye olan desteklerini ifade ettiler.

 

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, kongrede yaptığı konuşmada “Ülkeyi bu hale getirenlerden hesap sormak yerine madalya mı takacağız?” dedi.

 

 

Tek listeyle gidilen 15.Olağan İzmir İl Kongresi’nde Enerji eski Bakanı Ersin Faralyalı’nın oğlu Serdar Faralyalı İl Başkanlığına seçilirken İzmir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhan Özfatura, Anavatan Partisi son Genel Başkanı Salih Uzun, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcıları ve çok sayıda Genel Merkez yöneticisi ile civar illerden il başkanları ve teşkilat mensupları da kongrede hazır bulundu. 

 

 

Genel Başkan Gültekin Uysal kongrede yaptığı konuşmada hükümete sert eleştiriler yöneltti. Türkiye'nin sistematik bir çöküşe sürüklendiğini, yoksullaştığını ve yarınlara dair güvenini kaybetmeye başladığını vurgulayan Uysal, “Koskoca Türkiye’yi ele geçirdik diye düşünenler, ülkenin kuruluşunu iktidara geldikleri 3 Kasım 2002’den itibaren görüyorlar. Sınırsız yetki ve sıfır denetim anlayışıyla ülke ne yazık ki bu noktaya getirilmiştir. Dini, milli ve hamasi tutumlarla içinde olduğumuz durumu perdelemeye çalışıyorlar. Ama nafiledir. İzmir’den sesleniyoruz; bilsinler ki hamasetle bu gerçekleri örtemezsiniz. Sadece kendiniz değil tüm ülkeye kaybettirdiniz. Tarih bu dönemi bir fetret dönemi olarak yazacaktır” dedi.

 

 

Uysal, hükümetin Birleşik Arap Emirlikleri’yle temasını da eleştirirken “Ekonomik olarak içine düşülen durumları kurtarmak için Arabistan’dan, veliaht prenslerden bir şeyler dileniyorlar. Onu yapmak yerine iktisat ve kalkınma için kurulan kurumları yok etmeseydiniz olmaz mıydı? Tarımla uğraşan insanlar insanlar kaçınır; süt ineklerinin bile kesime gönderildiği hale getirdiniz ülkeyi. 19 yılın sonunda bu millet her şeyi görüyor artık” diye konuştu.

 

 

“Madalya mı takacağız”

 

Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Evet, buradan bir kez daha söylüyorum; devr-i sabık yaratacağız. Ülkeyi bu hale getirenlerden hesap sormak yerine madalya mı takacağız? Birilerine şirin görünmek için konuyu savsatanların yerine biz bunu her fırsatta meydanlarda söylüyoruz. Mesuliyetimiz büyüktür. Sesimizi de sözümüzü de yükseltmek zorundayız. Bu böyle gelmiş böyle gitmeyecek.”