25/11/2021

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saruhanlı İlçe Başkanlığının açılışına katıldı
Toplumsal meşruiyetini yitirmiş bir akıl var karşımızda, Sayın Erdoğan var”

 

 

(DP Basın Merkezi – 25 Kasım 2021) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, çeşitli programlara katılmak üzere Manisa’ya gitti.

 

Genel Başkan Uysal Saruhanlı İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılışına katılarak bir konuşma yaptı. Uysal, “Toplumsal meşruiyetini yitirmiş bir akıl var karşımızda, Sayın Erdoğan var” dedi.

 

 

Genel Başkan Gültekin Uysal yaptığı konuşmada, ekonomik durumun iyiye gitmediğini, ülkenin imkanları olduğunu ancak kalkınma stratejisi olmadığını söyledi.

 

 

Uysal, “Menfaati din haline getirip dillerinden dökülenlerle amel etmeyenler, bayraklaştırdıkları hangi değer varsa o değerin içini boşaltanlar, bugün gelmiş millet önünde çaresizliklerini, milleti mahkum ettikleri yoksulluğu, bu ülkeyi içine düşürdükleri endişe sarmalı içerisinde hamasetle bütün bu meselelerin üzerini örtelim istiyorlar. Örtemezsiniz! Bu gerçekler apaçık ortada. Toplumsal meşruiyetini yitirmiş bir akıl var karşımızda, Sayın Erdoğan var. Adında “adalet” de olsa “kalkınma” da olsa adaletlerinin nerede battığını biliyoruz” diye konuştu.

 

 

Açılışta Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da bir konuşma yaptı. Enginyurt gündeme ilişkin ekonomik sıkıntılar merkezli yaptığı konuşmada “Üç günde memleketi yüzde 30 fakirleştirdiler. Bir tanesi de çıkıp demiyor ki sabredin şunu yapacağız demiyor. Varsa yoksa “dış güçler” diyorlar. Bugün doları dış güçler mi 12 Lira yaptı? Bizimle dalga geçen bir iktidar var. Bizimle dalga geçerken neyse kafa yaptığını da bilmediğimiz insanlar var. Kafayı neyle yapıyorlarsa söylesinler de biz de yapalım. Bunalıma, strese girdik hepimiz. Geçenlerde bir gazeteci diyor ki 5 ay daha dişinizi sıkın. Bunları gören de zanneder ki 20 yıldır ülkeyi CHP’liler yönetiyor da bunlar geçen hafta geldi sabır telkin ediyorlar! Millette sıkacak diş mi kaldı. Evet, bir şey sıkıyoruz, ilk seçimlerde önümüze gelecek sandıkta suratlarınıza patlayacak yumruklarımızı sıkıyoruz!” dedi.  

 

 

Saruhanlı İlçe Başkanı Süleyman Çınar'ın açılış konuşmasının ardından Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin de bir konuşma yaptı.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek parti binasının açılışı yapıldı.

 

Genel Başkan Uysal ve beraberindeki heyet daha sonra ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşın sıkıntılarını paylaştı.