24/06/2020

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı Celal Bayar Köşkü’nde kabul etti
Uysal: “Yıllardır adeta kangren haline gelmiş Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları hakkında çok ciddi anlamda düzenlemeler yapılması gerekiyor”

Aksakal: “Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru siyasi partiler, halkın kendisinin özgürce temsil edildiğine inandığı yapılar olarak var olmalıdır”

 

 

(DP Basın Merkezi – 24 Haziran 2020) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve beraberindeki heyeti Celal Bayar Köşkü’nde kabul etti.

 

Yaklaşık olarak bir saat süren kabulde Genel Başkan Aksakal, Genel Başkan Uysal ile Siyasi Partiler, Milletvekili ve Yerel Yönetim Seçimleri ile Yüksek Seçim Kurulu Kuruluş Kanunlarında değişiklikler” konusunda hazırladıkları “DSP Önerileri” çalışmasını paylaştı.

 

Bayar Köşkü’nde bir araya gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal önderliğindeki heyetler ilgili kanunlarda yapılması olası değişiklikler ve Türkiye gündeminde öne çıkan konular üzerine görüş alışverişinde bulundular.

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yaptığı açıklamada “Elbette demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarının başında gelen siyasi partiler halkın kendisinin özgürce temsil edildiğine inandığı yapılar olarak var olmalıdır. Hakkaniyet ve eşitlik içinde yapılan seçimler sonrasında oluşacak bir parlamentonun topluma ve ülkeye en iyi hizmeti vereceğine inanıyoruzdemokrasi bunu gerektirir.” dedi.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra “Demokrasi vurgusu zannederim hepimizin, tüm siyasi partilerin ortaklaşa hemfikir oldukları bir konu. Yıllardır adeta kangren haline gelmiş Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları hakkında çok ciddi anlamda düzenlemeler yapılması gerekiyor. Partimizin de bu konuda çalışmaları devam ediyor. Güçlendirilmiş parlamenter sistem ile daha güçlü ve dinamik bir Meclis ile inşallah Türkiye’mizi buluşturacağız. Sizin şahsınızda DSP’ye de milletimiz adına demokrasi adına verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu.