09/11/2021

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İyi Partili Lütfü Türkkan hakkındaki sözlerine tepki
“Dinime söven bari Müslüman olsa”

 

“İktidara manipülasyon ve provokasyon için zemin bırakmamalı”

 

“Elbette ne şehitlerimize ne de yakınlarına küfür edilmesi hiçbir şekilde görmezden gelinemez”

 

 

(DP Basın Merkezi – 09 Kasım 2021) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İyi Partili Milletvekili Lütfü Türkkan hakkındaki sözlerine tepki göstererek “Dinime söven bari Müslüman olsa” dedi.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabı twitter üzerinden Erdoğan’ın “Türkkan’ın bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi, yenilir yutulur bir şey değildir. Partisinin başındaki hanımefendinin yapması gereken, milletvekilliğine son vermektir” sözlerine cevap verdi.

 

Genel Başkan Uysal, @DpGultekinUysal hesabı üzerinden şu görüşleri dile getirdi:

 

“Yaptıkları şark kurnazlığı”

 

“AKP temsilcileri ve özellikle televizyonlardaki ‘esafil-i şark’ zümresinden şürekasının ‘şehit yakınlarına küfür’ mevzuunda söyledikleri; en hafifinden şark kurnazlığı, riyakarlık akan, itikadlarıyla amelleri örtüşmeyenlerin ahlak satması kabilinden!!!

 

Elbette ‘şehitlik/gazilik’in milletimizin anlam/ruh dünyasındaki yeri müstesna! Ve bu hususta yapılan hatayı hiçbir şey tevil etmez! Sayın Erdoğan’ın başta ‘şehit ve yakınları’ hususunda iktidarlarının ilk gününden bugüne söylediklerine bakınca ‘Dinime söven bari Müslüman olsa’ diyorum.

 

“Sayın Erdoğan’a soru ve hesap sorulamaz”

 

Ayrıca şehit babasına ‘karakteri bozuk’ diyebilir, şehit annesini ‘mahkemeye verebilir’, kardeşi şehit olmuş kadına ‘Abin de bu mesleği seçmeseydi’ diyebilir Sayın Erdoğan, çünkü kendisi LAYÜSEL!!!

 

PKK ile ‘işbirliği yapma imtiyazı’ da, şehitlere ‘kelle deme imtiyazı’ da, Teröristbaşı’nın kardeşi, kırmızı bültenle aranan ‘Öcalan’ı TRT’ye çıkarma imtiyazı’ da AKP ve Sayın Erdoğan’da!!! Onların yapması hak!!!

 

Sayın Erdoğan başkası mevzu-u bahis olursa ‘analar kutsal’ der ama kendisi Mersinli çiftçiye ‘al ananı git’ diyebilir! Soma’da ciğerleri yanmış madenciye ‘İsrail dölü’ diyebilir Sayın Erdoğan!

 

Madenciyi tekmeleyen danışmanını ödüllendiren, çikolata kutusunda rüşvet alan Zübüğü büyükelçi yapan, yolsuzluktan istifa eden bakanları milletvekilliğinden istifa ettirmeyen, koruyan Sayın Erdoğan, şimdi İyi Genel Başkanı Akşener’e, ‘Küfreden Milletvekilini at partiden’ diyor!

 

“AKP herkese kara çalabilir!”

 

AKP’nin ‘suları haricinde her yeri akıyor’, her yerinden yolsuzluk, ahlaksızlık akıyor ama ona buna ahlak satmaktan hiç utanmıyor! Niye peki? Çünkü onlar kutsal insanlar; onlar her türlü yanlışı yapabilir ama başkalarına da ahlak satabilir!

 

AKP, kamu kaynaklarıyla yedeklerine aldıkları ulusal basın kuruluşları üzerinden FETÖCÜ’lerden kendilerine miras kalan iftira, itibarla oynama hakkıyla ‘on parmağında on kara’ herkese kara çalabilir çünkü onlar Bosna’nın, Kudüs’ün, İslam dünyasının bayraktarıdır güya!!!

 

Bu memlekette herkes kendine Müslüman, mahallesine demokrat!!!

 

“Ne şehitlerimize ne de yakınlarına küfür edilmesi

hiçbir şekilde görmezden gelinemez!”

 

Muhalefet, başka çıkış yolu kalmamış ve istismarın her türlüsünü deneyecek olan iktidara manipülasyon ve provokasyon için zemin bırakmamalı!!!

 

Ancak tekraren altını çizmek isterim ki; elbette ne şehitlerimize ne de yakınlarına küfür edilmesi hiçbir şekilde görmezden gelinemez; sorumluluk sahibi siyasetçiler de partiler de göstermesi gereken tepkiyi ortaya koymalıdır, koymuştur.”