2021-12-29

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, BDDK’nın suç duyurusu kararı hakkında açıklamalarda bulundu
“Bayrağı biri bırakır bu ülkenin, başka namuslu evlatları alır!”

 

“BDDK, TÜİK, MGK, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın itibarını ‘majestelerinin aparatı’ haline getirerek çoktan yerle bir ettiniz!”

 

 

(DP Basın Merkezi – 28 Aralık 2021) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, aralarında gazeteciler, akademisyenler de bulunan 26 kişiye BDDK’nın suç duyurusu kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Genel Başkan Uysal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) suç duyurusu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Kurumları ‘majestelerinin aparatı’ haline getirerek çoktan yerle bir ettiniz!”

 

“Ne günlere kaldık! Devletin başı önderliğinde resmen manipülasyon yapacaksınız sonra bu yanlışı ifşa ettiler diye pek çoğu ülkenin saygın Merkez Bankası eski Başkanları, akademisyen ve gazetecileri suç duyurusuyla yıldıracaksınız! Bayrağı biri bırakır bu ülkenin, başka namuslu evlatları alır!

 

Siz gözlerinizi hakikate kapatsanız da Eflatun’un tabiriyle ‘hakikat güneş gibidir, gözlerinizi kapatsanız da gözlerinizin içine sızar.’ BDDK, TÜİK, MGK, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın itibarını ‘majestelerinin aparatı’ haline getirerek çoktan yerle bir ettiniz!

 

Durmuş Yılmaz, Rüşdü Saraçoğlu gibi parlak bürokratları şikayet edip Kavcıoğlu gibi esafil-i şark portrelerine mahkum olursunuz! Bu devlet bu kadar kötülüğü hak etmiyor! Eyy benim dev memesinden cüceler emziren acayip memleketim!!!

 

“Bütün bunları tarih yazacak ve hükmünü verecektir!”

 

Hayrettin Karaman’lar, Yiğit Bulut’lar gibi muktedirlerin sofrasını oturup ilmini, dün söylediklerini inkar edenler gibi değil kamunun gerçeği öğrenme hakkını savunan gazeteci, akademisyenleri tarih yazacak ve hükmünü verecektir!

 

BDDK, devlet nizamına ve geleneğine uymayan arka kapıdan kabile devleti gibi işlem yapan siyasetçi ve kurumları kamu adına eleştirdi diye kimi ekonomistlerle ilgili suç duyurusunda bulunmuş! Vah ki vah! Anadolu tabiriyle buna taşları bağlayıp af edersiniz köpekleri bırakmak denir!”