Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Sakarya’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulundu
True
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Sakarya’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulundu
22 Ocak 2018 Pazartesi

“Bugün ülkemizin, başta Afrin meselesi olmak üzere milli güvenliğimizi tehdit eden pek çok öncelikli meseleleri var”

(DP Basın Merkezi – 20 Ocak 2018) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Ferizli İlçe Teşkilatımızın kongresine katılmak üzere gittiği Sakarya’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuştu.

 

Serdivan ilçesinde bir restoranda düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında teşkilatlarımızla buluşarak bir konuşma yapan Genel Başkanımız Uysal, şunları ifade etti:

 

“Herkes için demokrasi, herkes için adalet”

 

“İslam dünyasının bütün başkentlerinden bugün, kan ve gözyaşı akmaktadır. Ardımızda bıraktığımız bütün o hicranlı toprakların sorumluluğunu taşıyan bir devlet olarak Türkiye, elbette ki bir iradenin sahibi olmalıdır. 

 

 

Bulunduğumuz coğrafyada yaşadığımız sıkıntıları ve bugün ülkemizin, gündemimizde olan başta Afrin meselesi olmak üzere milli güvenliğimizi tehdit eden pek çok öncelikli meseleleri var.

 

Demokrasinin cesur insanların rejimi olduğu bilinci içerisinde, hakikat çizgisinden ayrılmadan, bu ülkenin daha büyük felaketler ile karşı karşıya kalmaması adına, “herkes için demokrasi” dediğimiz, “herkes için adalet” dediğimiz noktada, yeniden il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte gayretlerimizi artıyoruz.

 

 

Türkiye, her zaman kendi kaderini kendisi tayin edebilmiş bir millet olmuştur. Bu iradeyle kurulan devlete bugün yeniden, yeni bir derinlik, yeni bir boyut katma mecburiyetindeyiz. Bunu yapabilmenin yolu da; işleyen bir demokrasiyi ve hukuk sistemini gelecek nesillere miras olarak bırakmaktan geçmektedir.

 

 

Çok açık yürekle ifade etmek isterim; bizlerin ecdadımızdan devraldığımız bu toprakların bir santimini, bir çakıl taşını dahi eksiksiz bir şekilde, bizden gelecek nesillere devretme hususunda andımız var, kutsal bir inadımız var.

 

“Türkiye, elbette ki bir iradenin sahibi olmalıdır”

 

Kati bir şekilde ifade etmek gerekirse Türkiye; milli güvenliğine bir tehdit varsa, bugün, bir asır sonra, bölgemizde yeniden siyasal kadastro geçirircesine bölgeye şekil verilmeye çalışıldığı bir noktada, hem Türk milletinin hem de bölgede yaşayan tüm milletlerin, halkların, devletlerin huzuru ve istikrarı için bu bölgenin, ardımızda bıraktığımız bütün o hicranlı toprakların sorumluluğunu taşıyan bir devlet olarak, elbette ki bir iradenin sahibi olmalıdır.”

 

Sakarya’daki programa Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın yanı sıra Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül ile il ve ilçe teşkilatı üyelerimiz, Genel Merkez yöneticilerimiz ve çok sayıda partilimiz de katıldı. Genel Başkanımız Uysal, buradaki programın ardından Ferizli ilçesine geçerek Ferizli ilçe kongremize katıldı.

 


Kaynak ( DP )