Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir’de muhtarlarımız ve partililerimizle bir araya gelerek bir konuşma yaptı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir’de muhtarlarımız ve partililerimizle bir araya gelerek bir konuşma yaptı
25 Aralık 2017 Pazartesi

“Bugün ülkedeki cari siyasal sistemin, meseleleri taşımakta zorlandığı apaçık ortadadır”

(DP Basın Merkezi – 24 Aralık 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Eskişehir’de muhtarlarımız ve partililerimizle bir araya gelerek bir konuşma yaptı.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, yaptığı konuşmada "Kendilerine oy veren milletle meşruiyet krizine girmiş siyasi yapılar, iktidarlarla beraber kendilerini kurtarmak adına birtakım meseleleri dün ağızlarına almazken, bugün ülkede barajın düşürülmesinden bahsediyorlar. Ne zaman ucu kendilerine dokunacak, o gün konuşmaya başladılar" dedi.

 

Uysal, Eskişehir İl Teşkilatımız tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birçok meselesinin çözümünün siyasette demokratik model olduğunu söyledi.

 

 

"İktidar; sadece kendisine aidiyet duyanların devletiymiş gibi davranmaktadır. Eninde sonunda bu ülke bir seçimi görecek. Bütün bu süreçlerde de milletimizi hep beraber aydınlatmak bizim görevimizdir" diye konuşan Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

"Bugün ülkedeki cari siyasal sistemin, meseleleri taşımakta zorlandığı apaçık ortadadır. Muhalefet diye milletimizin oy verdikleri, Meclis'te 'Milletin beka meselesi vardır' diyerek bugünkü iktidar ile beraber deyim yerindeyse bir ortaklık yapıyor. Fakat insanlarımız soruyor, 'Dün ne oldu da söylemlerinizden vazgeçtiniz de bugün berabersiniz' diyor. Kendilerine oy veren milletle meşruiyet krizine girmiş siyasi yapılar, iktidarlarla beraber kendilerini kurtarmak adına birtakım meseleleri dün ağızlarına almazken, bugün ülkede barajın düşürülmesinden bahsediyorlar. Ne zaman ucu kendilerine dokunacak, o gün konuşmaya başladılar."

 


Kaynak ( DP )