Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Kerkük Milletvekili Erşat Salihi ile görüştü
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Kerkük Milletvekili Erşat Salihi ile görüştü
15 Eylül 2017 Cuma

“Büyük Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile beraber bizler de Demokrat Parti olarak Anadolu Türklüğündeki yara, hicranlı topraklar Kerkük’teki Türkmen kardeşlerimizin yanındayız”

(DP Basın Merkezi – 15 Eylül 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Irak Türkmen Cephesi Başkanı (ITC) Kerkük Milletvekili Erşat Salihi ile görüştü

 

Genel Başkan Yardımcılarımız Muhammet Kelleci ve Nuri Efe ile birlikte Salihi ile bir görüşme yapan Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül’de düzenlemeyi planladığı bağımsızlık referandumu hakkında görüşlerini ifade etti.

 

 

Uysal, yapılması planlanan referandumun kesinlikle kabul edilemez olduğunu vurgulayarak “Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül’de düzenlemeyi planladığı Kürdistan bağımsızlık referandumu hiçbir şekilde kabul edilemez bir tekliftir. Barzani referandum ısrarından bir an evvel vazgeçmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de bu konuda daha net ve kararlı bir tutum sergileyerek bölgemizde kalıcı etkiler bırakacak olan son derece önemli bu referandum tartışmalarında gerekli adımları acilen atmalıdır.

 

Bu küstah referandum teklifine bir kez daha yüksek perdeden itirazımızı dillendirerek hayır diyoruz. Büyük Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile beraber bizler de Demokrat Parti olarak Anadolu Türklüğündeki yara, hicranlı topraklar Kerkük’teki Türkmen kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

 

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi de desteklerinden dolayı müteşekkir olduklarını ifade ederek “Tüm gönlümüzle verdiğiniz destek ve çabalardan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.


Kaynak ( DP )