Demokrat Parti Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı
False
Demokrat Parti Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı
29 Ağustos 2017 Salı

“Gün, tarih bilinciyle ama küskünlüklerimiz, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak yeniden bir ve birlik olma günüdür”

(DP Basın Merkezi – 29 Ağustos 2017) Demokrat Parti Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda “Gün, tarih bilinciyle ama küskünlüklerimiz, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak yeniden bir ve birlik olma günüdür” dedi.

 

Genel Başkan Uysal, 30 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şu görüşleri dile getirdi:

 

“30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da anılan Büyük Taarruz, İzmir topraklarının Yunan işgalinden kurtarılmasıyla sembolik olarak bütün vatan topraklarımızın geri alınması anlamı taşımaktadır. Bu tarihte Türk Milleti, eşi benzeri görülmemiş bir zafere imza atmıştır.

 

Milletimizin birliğinin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün tartışıldığı bugünlerde; ülkemiz üzerindeki emelleri bilinen dış güçler ve işbirlikçileri, bu milletin sağduyusu sayesinde hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. 

 

Çok trajiktir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin 2002 yılında kurulduğunu zannedenler var. Tarihini bilmeyen devlet adamları, pusulasını kaybetmiş gemilere benzer. Cumhuriyeti kuran kadroların bir bataklığın içinden süzülerek geldiğini unutanların, bu bölgede hiç olmadığı kadar yalnızlaştığını hep beraber görüyoruz.

 

Bu coğrafya içerisinde bir ve beraber olma iradesini ortaya koymuş insanlarımız arasında maalesef öncelikle zihinlerde başlayan bölünme, neredeyse somut bir bölünmeye dönüşmüştür.

 

Kem gözlerin gözünü diktiği bu coğrafyada Türkiye, bütün varlığı ile birliğini ve beraberliğini bir kez daha tescillemek durumundadır. Türkiye'nin, ülkenin birliğini ve beraberliğini bozacak hiçbir adımın yanında bulunabilme imkanı yoktur.

 

Çok yakın bir geçmişte yaşadığımız darbe teşebbüsü hepimizde derin yaralar açmıştır. Milletimizin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bizleri dışarıdan yıkamayacağını anlayan güçler tarafından kendi içimizden, bu devletin imkanlarıyla yetişmiş vatandaşlarımızı da kendilerine alet ederek bizleri vurdu, yaraladı.

 

Bunların akabinde ise yeniden OHAL ile yaşamaya alıştırılmaya çalışılıyoruz. Ülkemizde rejim tartışmaları başlatılarak bu ülkenin her karış toprağında kanını bağımsızlığımız, hürriyetimiz için akıtmış şehitlerimiz dahi çiğnenmiş, tek adam rejimine doğru sürüklenmiştir.

 

Hiç kimsenin gücü mazimizle, şanlı tarihimizle, Atatürk’le ve Kurtuluş Savaşı’yla bağımızı koparmaya yetmez ve yetmeyecektir. Gençlerimize hür ve bağımsız bir millet olmanın gururu ve şuurunu unutturmak isteyen zihniyetin azgınlaştığı günümüzde, herkesin uyanık olması gerekmektedir.

 

Gün, birbirimize kenetlenme günüdür. Gün, tarih bilinciyle ama küskünlüklerimiz, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak yeniden bir ve birlik olma günüdür. Gün, merhameti, yardımlaşmayı, asırlardır bu kadim topraklarda paylaştığımız kardeşliğimizi, adaletle yönetilmeyi yeniden egemen kılma günüdür.

 

 

Tarihin seyrini değiştirmeye azmetmiş bu büyük millet, geçmişte olduğu gibi bugün de, inşallah yarın da, bu çizgiyi tekrar masumların gözyaşını silecek, zalimlere karşı duracak büyük Türkiye’yi hep beraber ayağa kaldıracaktır.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta milli mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”

 


Kaynak ( DP )