Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 3.Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 3.Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı
22 Ağustos 2017 Salı

“Merhum Cumhurbaşkanımız Celal Bayar; “Galip Hoca” hüviyeti ve bu coğrafyada Türk Milleti’nin varlığını münakaşaya açmaya çalışanlara karşı çelikten iradesiyle, 27 Mayıs Darbesi’ni gerçekleştirenlere karşı da abideleşen karakteriyle, milletimiz tarafından asla unutulmayacaktır”

(DP Basın Merkezi – 22 Ağustos 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 3.Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Bayar’ın vefatının 31.yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şunları kaydetti:

 

“3.Cumhurbaşkanımız, Demokrat Parti’mizin kurucusu, siyasetin köklü çınarı Celal Bayar’ı vefatının 31. senesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün son Başbakanı, partimizin vücut bulmasında ilk temelleri atmış, fikirleri ve icraatlarıyla hep halktan yana siyaset yapmış olan cumhuriyet ve demokrasi sevdalısı büyüğümüz Celal Bayar’ı bizler de bu büyük Türk Milleti de daima özlemle hatırlayacaktır.

 

7 Ocak 1946’da ülke ve millet sevdalısı Celal Bayar; Adnan Menderes, Refik Koraltan ve Fuat Köprülü ile beraber “Yeter, söz milletindir!” diyerek Demokrat Parti’yi kurmuştu. O’nun öncelikleri; cumhuriyet, demokrasi, özgürlükler, serbest teşebbüs idealleri etrafında şekillenen Türk Milleti’nin kalkınması ve ileri medeniyetler arasında hak ettiği yeri almasıydı.

 

Merhum Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın varlığını tarih; “Galip Hoca” hüviyetiyle bu coğrafyada Türk Milleti’nin varlığını münakaşaya açmaya çalışanlara karşı çelikten iradesiyle, 27 Mayıs Darbesi’ni gerçekleştirenlere karşı da abideleşen karakteriyle, her zaman kayda geçirmiştir.

 

Merhum Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ı bir kez daha rahmetle anıyor, ideallerine sahip çıkarak Demokrat Parti’nin bayrağını gururla dalgalandırmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.”

 

 


Kaynak ( DP )