İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, Adalet Yürüyüşü’ne katılmamızla ilgili bir açıklama yaptı
False
İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, Adalet Yürüyüşü’ne katılmamızla ilgili bir açıklama yaptı
3 Temmuz 2017 Pazartesi

(DP Basın Merkezi – 03 Temmuz 2017) İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, Adalet Yürüyüşü’ne katılmamızla ilgili olarak yapılan yersiz eleştirilere, yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi.

 

İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

 

“Haddini bilmezler!”

 

“Son günlerde bazı haddini bilmezlerin “Adalet Yürüyüşü”ne katılmamıza sosyal medya aracılığıyla vermiş oldukları tepkileri dikkatle takip ediyoruz.

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; tepki gösteren kişiler, son 8-10 yıllık süreç içerisinde partimiz için emek sarf etmemiş, katma değer üretmemiş ve hiçbir katkı sağlamamış; ancak söz lafa geldiğinde ise diliyle Demokrat Parti’li olduğunu söyleyen ama fiilen ve fikren el açtığı kapıların avlularında kendi şahsi menfaatleri için gezinen birkaç kişiden ibarettir. 

 

Onların, bugün partiyi yaşatmak için ailesinin rızkını bu kutlu dava için harcayan ve davaya sahip çıkan teşkilatımızı ve yöneticilerini eleştirmeye asla hakları yoktur, hadlerine de değildir.

 

Şehit Başvekilimiz Merhum Adnan Menderes’in hunharca idam edilmesine giden yolda destekçi olan Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetiyle Demokrat Parti’nin iş tuttuğunu iddia edenlerin 27 Mayıs 1960 Darbesinin Bildirgesini okuyan Alparslan Türkeş’in oğlu ile ve yine 27 Mayıs 1960 darbesini gerçekleştiren Milli Birlik Komitesi üyesi Ahmet ER’in ölümünden sonra Meclis grubunda taziye açıklaması yapan, üzüntülerini belirten Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı saflarda siyaset yapıyor olmaları da Demokrat Misyonla alakalarının kalmadığının bir göstergesidir. 

 

Demokrat Parti’yi CHP ile işbirliği içerisinde olmakla itham edenlere hatırlatmak isteriz ki, bugün saflarında siyaset yaptıkları siyasal İslamcı görüşteki partinin geleneğinin dayandığı Milli Selamet Partisi de Cumhuriyet Halk Partisi ile hükümet kurarak koalisyon ortaklığı kurmuştu.

 

Biz Demokratlar olarak partimizle alakası olmayan bu kişilerin; bu kutlu davayı neler uğruna sattığını, neler uğruna sosyal medya siyasetçiliğine soyunduklarını çok iyi bilmekteyiz. Herkes şunu bilmelidir ki; bizler, ne onlar gibi ne davasını satanlardan ne de haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardan olacağız.

 

Demokrat Parti 15 Temmuz 2016 Darbe girişimi sonrasında Demokrasi nöbetlerinde nasıl meydanlarda olmuş ise, bugün de ‘’Adalet’’ için yollardadır, Hak arayışında olanların yanındadır.  Nasıl ki, girişim sonrası darbeye karşı ‘’Demokrasi’’ adına Yenikapı’da Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi bir araya gelmiş ise, bugün de ‘’Adalet’’ adına Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti aynı yollarda bir araya gelmiştir.

 

Altınız çizerek ifade etmek isterim ki Demokrat Parti’nin amacı, 2015 seçim beyannamemizde de dile getirdiğimiz üzere; “Herkes için Demokrasi, herkes için Adalet, herkes için Zenginlik’’tir.


Kaynak ( DP )