Genel Başkanımız Uysal, Gaziantep’te katıldığı iftar yemeğinde konuştu
False
Genel Başkanımız Uysal, Gaziantep’te katıldığı iftar yemeğinde konuştu
19 Haziran 2017 Pazartesi

“FETÖ, Anadolu insanının hayallerini çalarak inşa ettiği örgütlenme modeliyle darbe girişimini gerçekleştirdi”

(DP Basın Merkezi – 16 Haziran 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Gaziantep’te katıldığı iftar yemeğinde konuştu.

 

Genel Başkanı Uysal, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Anadolu insanının hayallerini çalarak, inşa ettiği örgütlenme modeliyle, darbe girişimini gerçekleştirdiğini söyledi.

 

 

Uysal, Gaziantep İl Başkanlığımızın düzenlediği iftar programında, partililerle hayırlı bir ayda buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

 

Terör örgütü FETÖ'nün devletin tüm bağışıklık sistemi çökerttiğini, akabinde de 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yaşandığı hatırlatan Uysal, "Bu süreç zaman zaman 'kontrollü darbe','kontrollü patlatma' sözleri başta olmak üzere, çeşitli sorgulamalarla ister istemez muhatap kaldı ama açık yüreklilikle bir hususu sizlerin dikkatine sunmak isterim. Elbette zihnimize oturmayan flu alanlar başta olmak üzere, bütün bunları sorgularken bu darbe teşebbüsünün merkezinde FETÖ terör örgütü bulunmaktadır." diye konuştu.

 

FETÖ yapılanmasının uzun yıllardan bu yana gerçekleştiğini anlatan Uysal, şunları söyledi:

 

 

"FETÖ terör örgütü değim yerindeyse, Anadolu insanının bir asırlık birikimi madden ve manen sömürerek, hayallerini çalarak, evlatlarını çalarak, inşa ettiği bir örgütlenme modeli içerisinde darbe teşebbüsü yaşanmıştır. Hangi soruyu sorarsak soralım, bu temel çekirdeğinde bulunan meseleyi perdeleyecek, sulandıracak bir yanlışa Türkiye'nin savrulmaması gerekir."

 

“CHP Genel Başkanı ‘Adalet’ için yollara düştüyse

gerçekten adalet sistemi çökmüştür”

 

71 yıl önce karşı geldikleri sisteme bugün de yapılan referandumda karşı çıktıklarını dile getiren Uysal, “Demokrat Parti’nin 71 yıl önce karşı çıktığı tek adam rejimine bugün de karşı çıkıyoruz. MHP’nin desteği ile dayatılan Anayasa Paketi ile OHAL içinde gittiğimiz seçimlerde 1946 seçimlerinden sonra seçim yolsuzluğunun yaşandığı ülkede bugün CHP Genel Başkanı ‘Adalet’ için yollara düştüyse gerçekten adalet sistemi çökmüştür” diye konuştu.

 

 

Uysal, daha sonra partimizde uzun süre emek veren üyelerimize plaket verdi.

 

Cömert, teşekkür etti

 

Gaziantep İl Başkanımız Ökkeş Erdal Cömert ise verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, partililere programa katıldıkları için teşekkür etti. Bu ülke için bundan sonra daha çok çalışmak gerektiğini söyledi.


Kaynak ( DP )