Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Adana’da iftar yemeğinde partililerimizle buluştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Adana’da iftar yemeğinde partililerimizle buluştu
19 Haziran 2017 Pazartesi

“Çözümü yeniden hukukta, yeniden demokraside aramak mecburiyetindeyiz”

(DP Basın Merkezi – 16 Haziran 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Adana’da iftar yemeğinde partililerimizle buluştu.

 

Açılış konuşmasını Adana İl Başkanımız Cafer Doğan’ın yaptığı iftar yemeğinde konuşan Genel Başkanımız Gültekin Uysal, CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşüne değinerek şunları söyledi:

 

“Ana muhalefet liderinin adalet istiyorum diyerek bir yürüyüş başlatmış olmasını Türkiye’de mesuliyet duyan herkesin şapkasını önüne koyarak değerlendirmesi gerekir.

 

 

Muhalefet etmenin sınırını birtakım yargı kararlarıyla çizerek deyim yerindeyse, muhalefet etmek vazifesiyle vazifeli partileri, siyasileri kriminalize ederek milletin vazifelerinin sahibi olabilme imkanı yoktur.

 

Bugün maalesef demokratik meşruiyet alanında demokratik bir çizgide demokratik muhalefetin oksijeni bitmiştir. Her birimiz mış gibi yaparak yol alamayız. Demokrasi ve hukukun asgari şartlarını olmadığı bir zeminde yasak savma kabilinde birtakım sözleri söylemenin de çok bir anlamı olmamaktadır.

 

Bütün bunlara rağmen geçmişten bugüne meşruiyet çizgisinde kalmaya gayret göstererek ama bu ülkeyi de birilerinin suçüstü yakalanmışlık halleri dolayısıyla kendilerini kurtarmak adına milletin her manada alternatifini azami noktaya çıkartarak kendileri kurtarabilecekleri de zannetmiyorum.

 

Çözümü yeniden hukukta, yeniden demokraside aramak mecburiyetindeyiz.”

 


Kaynak ( DP )