9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, vefatının 2.yıldönümünde, babalar gününde, Çalcatepe’deki kabri başında anıldı
False
9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, vefatının 2.yıldönümünde, babalar gününde, Çalcatepe’deki kabri başında anıldı
19 Haziran 2017 Pazartesi

 

(DP Basın Merkezi – 18 Haziran 2017) 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, vefatının 2.yıldönümünde kabri başında anıldı.

 

9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i babalar gününde ve ölüm yıldönümünde anmak üzere İslamköy’e giden Genel Başkanımız, öncelikle Külliyede öğlen namazını kıldı.

 

Ardından, Genel Başkanımız Gültekin Uysal, genel merkez yöneticilerimiz ve teşkilatlarımızın da katılımıyla gittiği Isparta İslamköy Çalcatepe’de bir anma töreni düzenledi.

 

 

Düzenlenen törende bir 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in kabrine çelenk bırakan Genel Başkanımız, ardından bir konuşma yaptı.

 

Genel Başkanımız Uysal ve partililerimiz, Demirel’in hizmetlerinin Yüce Allah katında kabul ve karşılığı olması dilekleriyle okunan hatim ve dualara iştirak ettiler.

 

 

Törenden sonra Genel Başkanımız Uysal, Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’ni de ziyaret ederek aldıkları birifing sonrası Şeref Defterini imzalayarak, defterde şu satırları yazdı:

 

“Değerli Cumhurbaşkanım; 

 

Vefatınızın 2.yıldönümünde inanmış, fedakar dava ve mücadele arkadaşlarımızla bir kez daha manevi huzurunuzdayız.

 

 

Milletlerin tarihinin bir tarafıyla da kahraman evlatlarının tarihi olduğunu biliyoruz. Bu milletin kahraman bir evladı olarak Anadolu’nun dağına taşına hizmetlerinizi, diğer boyutuyla da demokrasi mevhumunu kazıdınız.

 

 

Bugün millet olma hüviyeti ve tarih şuuruna sahip evlatlarınız olarak bu büyük geçmişe, icraatlarınıza, ortaya koyduğunuz değer ve ideallere sonuna kadar sahip çıkacağımıza bir kez daha manevi huzurunuzda söz veriyoruz.

 

Ruhunuz şad olsun.”

 


Kaynak ( DP )