Genel Başkanımız Gültekin Uysal, İzmir İl Başkanlığımızda partililerimizle buluştu
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, İzmir İl Başkanlığımızda partililerimizle buluştu
26 Mayıs 2017 Cuma

“Önümüzdeki süreçte teşkilatların çalışmalarına hız vereceğiz”

(DP Basın Merkezi – 25 Mayıs 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, İzmir İl Başkanlığımızda partililerimizle buluştu. Önümüzdeki süreçte teşkilatların çalışmalarına hız verileceğini belirten Uysal, “Dinamik teşkilatlar yaratacağız” dedi.

 

İzmir İl Başkanlığımızda gerçekleşen toplantıda konuşan Genel Başkan Gültekin Uysal referandum sürecini değerlendirdi.

 

Uysal, '' Bir referandum sürecini geride bıraktık. Bu sonuca meşrutiyete inanan ve meşrutiyet çizgisinde bulunan bir hareket, bir siyasi gelenek olarak, netice itibariyle hukuk çerçevesinde çözüm yollarını zorlamaya gayret ediyoruz. '' dedi.

 

Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

 

Türkiye, çok derin bir yarılmayı yaşadığımız referandum sürecinden çıktı. Bu süreç içerisinde inandığımız değerler temelinde, cumhuriyet ve demokrasiye inanan, bu ülkenin tarihi yürüyüşüne devam edebilmesi için kurumların derinliğini yeniden artıracak bir değişimi yeniden Türkiye’nin önüne koymamız gerekirken, tarihi geriye doğru akıtırcasına, ülkenin önüne bir anayasal teklifle gelindi.

 

Bütün bunlara rağmen Demokrat Parti olarak, yarın seçim olacakmış gibi hazır olmalıyız. Bu manada Türkiye’yi bir bloklaşmaktan daha ziyade, ortak değerler etrafında birleşebilen siyasi örgütlenmelerin, siyasi partilerle birlikte sivil unsurlarıyla da beraber, önümüzdeki süreçte anayasa temelinde, temel fikirlerimizi ortaya koyacağımız beyannamelerle beraber, geniş kitlelere daha fazlasıyla aksettirme imkanları arama mecburiyetindeyiz.

 

İzmir'imizin geçmişten bugüne demokrat hüviyetine yakışır bir biçimde her daim gücünü kudretini sandıklarda da kuvvetli bir şekilde ortaya koyarak geldi. Bu referandum sürecinde de burada iki kez bir arada olduk.

 

Ülke genelinde pek çok il ve ilçede kongrelerimizi yaptık, eksik olan teşkilatlarımızı yapılandırdık. Daha dinamik bir parti yapısı ortaya çıkaracağız Bir iveme yakaladık, bunu daha da güçlendireceğiz.”

 

İzmir İl Başkanlığımızda Üst Kurul Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkanları ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler ise yaptığı konuşmada 6 yeni ilçe teşkilatının kurulduğunu, başkanlarının atandığını ve önümüzdeki günlerde de kongrelerinin yapılacağını söyledi.


Kaynak ( DP )