İzmit İlçe Başkanlığına seçilen İsmail Yazgan, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı
False
İzmit İlçe Başkanlığına seçilen İsmail Yazgan, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı
23 Mayıs 2017 Salı

(DP Basın Merkezi – 23 Mayıs 2017) İzmit İlçe kongresi yapıldı. Kongre sonucu ilçe başkanlığına İsmail Yazgan seçildi.

 

İzmit İlçe Başkanımız Yazgan ve Yönetim Kurulu üyeleri, düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Düzenlenen basın toplantısına GİK Üyemiz Murat Aydoğdu ve İl Başkanımız Mustafa Nazlıgül de katıldı.

 

GİK Üyemiz Murat Aydoğdu, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

AYDOĞDU: “Soylu, teşkilatlarımızı boşaltarak Ak Parti’ye katıldı”

 

“Bizim büyüklerimiz Türk siyasetine ve Demokrat Parti’ye ihanet ettiler.  Bunlardan bir tanesi de İçişleri Başkanı Sayın Süleyman Soylu’dur. Genel Başkanımız olduğu dönemde teşkilatlarımızın tamamını boşaltarak kendisinin bir şekilde AK Parti’ye katılmasını sağladı. Demokrat Parti’nin ülke genelinde teşkilatlarında boşluklar oluştu. Genel Başkanlığa sayın Gültekin Uysal’ın gelmesiyle toparlanma başladı.

 

“81 ilde ve 1500 ilçede yeniden yapılanmaya gidildi”

 

Genel Başkanımız Uysal o dönem “Bizler Demokrat Parti içerisinde yetiştik. Bizler yeniden milletin gönlüne yerleştireceğiz. Bunun için yola çıkıyoruz” diyerek Nuh’un gemisinin örneğini vermişti. 81 ilde ve 1500 ilçede yeniden yapılanmaya gidildi. Nuh’un Gemisi tamir edilmeye başlandı. İzmit İlçe Başkanlığı yeniden oluştu. İsmail Yazgan gemi mühendisidir. İzmit İlçe ve Demokrat Parti gemisini kendisine emanet ettik. Eksiklerimizi tamamlamaya devam ediyoruz. Bunları yapmak kolay değildir. DP’nin geldiği nokta bilinmektedir.

 

“Genel seçimlerin yerel seçimlerle birlikte yapılmasını bekliyoruz”

 

Referandum sürecinde Türk Milleti sahada CHP ve Demokrat Parti’yi görmüştür. Türk siyaseti farklı bir noktaya gitmektedir. Seçimlerin 2019 tarihinde yapılması bekleniyor. 2018 tarihinin başında erken seçim olacağı da söylentiler arasında. Bizler eksiklerimizi gidererek seçimlere gireceğiz. Türk siyasetinde yeniden yükselişe geçeceğiz. Genel seçimlerin yerel seçimlerle birlikte yapılmasını bekliyoruz. İzmit İlçe’de referandumda “hayır” oyu çıkmıştır. Kocaeli’de başarılı olmak istiyoruz.

 

“Bütün proje Demokrat Parti’yi bitirmekti”

 

Demokrat Parti 71 yılının 49 yılını iktidar içerisinde geçirmiştir. FETÖ’nün Türkiye’de yapmış olduğu en büyük operasyon 2007 yılında ANAP-DYP birleşmesine oldu. O zaman bizleri birleştirmediler. Biz o zaman bunu başarmış olsaydık bugün AKP olmayacaktı. 2002 yılında yapılan seçimlerde DYP 140 bin oyla baraj altında kaldı. İtiraz ettiğimiz hiçbir sandıkta yeniden sayım yapılmadı.

 

Bütün proje Demokrat Parti’yi bitirmekti. Ancak, bu partinin köklerini temizlemeyi unuttular. Davaya sahip çıkanlar, partinin gerçek sahipleridir. Hiçbiri bir ikbal uğruna burada siyaset yapmıyorlar. Bizler davamızdan vazgeçmedik. Halkımız yeniden Demokrat Parti demeye başlamıştır.

 

“Önümüzdeki 30 yıl ne Demokrat Parti'nin ne de ülkemizin

başkaca bir lidere ihtiyacı yoktur”

 

Algıya kimse kanmasın. Demokrat Parti emanet giden oylarını geri alacaktır. 2010 yılından bu zamana kadar 724 bin kayıtlı seçmenimiz bulunmaktadır. Referandumda herkes bu durumu gördü. Şüpheniz olmasın, herkes yeniden yuvasına dönecektir.

 

Siyaseti bilen bir Genel Başkanımız vardır. Genel Başkan arayışımız yoktur. Bugün itibariyle genel başkanımız ile birlikte çalışmak isteyen önemli siyasetçiler vardır. Zamanı gelince bu isimler gün yüzüne çıkar. Önümüzdeki 30 yıl ne Demokrat Parti'nin ne de ülkemizin başkaca bir lidere ihtiyacı yoktur. Gerçek bir demokrat olan Gültekin Uysal geleceğin Başkanıdır.”

 

YAZGAN: “Çalışmalarımıza hız vereceğiz”

 

İzmit İlçe Başkanımız İsmail Yazgan ise yaptığı konuşmada “Görev aldık. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Demokrat Parti sahipsiz değildir, hiçbir zaman da sahipsiz kalmayacaktır. Ülkemizin kurtuluşu ancak Demokrat Parti ile mümkündür. Yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Hepsi de heyecanlı bir şekilde görevlerine başladı. İlk olarak siyaset okulunun kurulması noktasında çalışmalarımıza başlayacağız. Siyasi deneyimleri olan kişileri ilimizde partililerimizle bir araya getireceğiz. Bu sayede demokratik fikirlerin bir araya gelmesini sağlayacağız. Beyin fırtınası yapacaklar” dedi.

 

NAZLIGÜL: “Yerel seçimlerde iddialıyız”

 

İl Başkanımız Mustafa Nazlıgül de yaptığı konuşmada şu düşüncelerini dile getirdi:

 

“Demokrat Parti’nin temel ilkesi, tüm halkımıza hizmet etmektir. Ramazan ayında üyelerimize ulaşacağız. Kartepe İlçe Başkanlığına Zafer Aktürk’ün ataması yapıldı. Dilovası ve Darıca İlçe Başkanlıklarına atamalar yapılacak. Hedefimiz Kocaeli’de 13 belediyede yarışacak kadroların oluşmasını sağlamak. Yerel seçimlerde iddialıyız. Özellikle Kandıra, Karamürsel, Körfez ve İzmit İlçe Belediye Başkanlıklarında iddialıyız.

 

Bizler Demokrat Parti’yi yeniden iktidara taşıyacağız. İktidarların yıkılması yerel seçimlerle başlar. Onun için mücadelemiz yerel yönetimlerde başlayacaktır. İlimizdeki bütün siyasi partilerin il başkanları bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Bu, Türkiye’de örnektir.

Yaşanan bu birlikteliğin ülke geneline yansıması gerekiyor.

 

Ben yok, biz varız. Bu toplantılardan sonuncusunda Yeniköy’de yaşanan hava kirliği gündeme geldi. Kocaeli’nde ortalamanın üzerinde hava kirliliği yaşanmaktadır. Bunun sebebi Hayat Kimya ve TÜPRAŞ’ın dumanlarıdır. İkinci gündem maddesi ise Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısı. Özellikle acil serviste doktor sıkıntısı yaşanıyor. Oraya gelen hastalar 4-5 saat beklemek zorunda kalıyorlar. Bazı bölümlerde özellikle ortopedi servisinde telefonla alınan randevular 15 günden başlamaktadır. Halktan gelen sorunları gereken yerlere iletiyoruz.

 

Yaşanan sorunlar Kocaeli Valisi Güzeloğlu tarafından yakından takip edilmektedir. Tramvay konusunda başkanı en fazla sıkıştıran benim. Tramvayın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kentimizin tramvaydan çok metroya ihtiyacı vardır. Otobüs kirliliğinden kurtulmak D-100 trafiğinin azalması için önemlidir. Halk çile çekmektedir. Esnaf kepenk kapatmıştır. İl başkanları toplantısında daha farklı format hazırlanacaktır. Halkımızın bilmesi gerekiyor.

 

“AK Parti siyasetten çıkmadığı sürece FETÖ de siyasetten çıkmaz”

 

Kimsenin günahını almayalım. AK Parti içerisinde FETÖ’cü olmaz; her yerde olur da onlarda olmaz gibi bir düşünceye kapılmışlar. FETÖ Türkiye’ye zembille mi indi? Kamu kurumlarına, YSK’ya, yargıya, polise, orduya her yere gökten zembille mi indi? FETÖ siyasete ve kamuya AK Parti ile girdi, AK Parti ile çıkacaktır. AK Parti siyasetten çıkmadığı sürece FETÖ’de siyasetten çıkmaz. İstedikleri kadar temizlik yapsınlar bu temizlik başarılı olmaz.”

 

 


Kaynak ( DP )