Sakarya İl Başkanımız: “98. yılın coşkusunu yaşıyoruz”
False
Sakarya İl Başkanımız: “98. yılın coşkusunu yaşıyoruz”
19 Mayıs 2017 Cuma

(DP Basın Merkezi – 19 Mayıs 2017) Sakarya İl Başkanımız İsmail Ergül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

 

İl Başkanımız Ergül, 19 Mayıs 1919 da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98. yıldönümüne ulaşmanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanını yaşadıklarını belirtirken, 19 Mayıs 1919’un Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu kaydetti.

 

Türk Ulusunun zorluklar ve yokluklar içerisinde şanlı bir mücadele sergileyerek, bağımsızlık savaşından zaferle çıktığına dikkat çeken Ergül “Mustafa Kemal’in, 9. Ordu Müfettişliği görevi ile ayak bastığı Samsun’da dava ve silah arkadaşları ile istiklal meşalesini yakmasının üzerinden 98 sene geçti. 19 Mayıs 1919 tarihinin milli birlik ve bütünlüğümüzün parladığı, milli kurtuluş gününün doğduğu bir gündür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da başlattığı mücadele, Türk milletinin varlık ve yükseliş mücadelesidir” dedi.

 

Geçmişten ders ve ibret alarak bugünü en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini ifade eden Ergül mesajının devamında şunları ifade etti:

 

“Geçmişine ve devletine sahip çıkacak gençler yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Geleceğine yön verebilecek dinamik gençlerin bu ülkeyi daha ileri noktalara taşıyabileceğine sonsuz inanıyorum. 15 yıldır şahsi önem arz eden günlerini ertelemeyen, iptal etmeyen iktidar, türlü bahanelerle milli önemi olan günleri “kutlanamaz” kılmış, tarihten, şahsi rant sağlayacak meseller anlatmaya başlamışlardır.

 

Tarih, değiştirilemez bir gerçekliktir. Bu vesile ile beyhude çaba içinde olanlar, nefeslerini nefisleri için tüketmeye devam edecektir. Ama ve lakin değiştirmek istedikleri devletin özü, birlik ve beraberliğin direğidir. Bu duygu ve düşünceler ile tüm hemşerilerimizin, gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

 


Kaynak ( DP )