Genel Başkanımız Gültekin Uysal, hayırlı oyunu Afyonkarahisar’da kullandı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, hayırlı oyunu Afyonkarahisar’da kullandı
16 Nisan 2017 Pazar

“Her ne olursa olsun insanlarımızın bugün bir ve beraber olma mecburiyeti var”

(DP Basın Merkezi – 16 Nisan 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, hayırlı oyunu memleketi olan Afyonkarahisar’da kullandı. Uysal, oy kullandığı okulda gazetecilere yaptığı açıklamada “Milletimiz demokrasinin ruhuna inanmış bir şekilde, ferasetiyle hep tercihlerini yapmıştır. Bizler de bunlara saygı duymak mecburiyetindeyiz” diye konuştu, sonuç ne olursa olsun önceliğimizin birlik ve beraberlik içinde olma mecburiyeti olduğunu söyledi.

 

Uysal, anayasa değişikliği için yapılan halk oylamasında oyunu, Afyonkarahisar kent merkezindeki Şemsettin Karahisar Ortaokulu’nda, "2047" numaralı sandıkta kullandı.

 

 

Okul bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, referandumların, Türkiye'nin zaman zaman yaptığı olağanüstü tercihler olduğunu belirtti.

 

Uysal, şunları kaydetti:

 

“Milletimiz demokrasinin ruhuna inanmış bir şekilde, ferasetiyle hep tercihlerini yapmıştır. Bizler de bunlara saygı duymak mecburiyetindeyiz. Bugün de tıpkı geçmişte olduğu gibi doğrular adına, Demokrat Parti olarak kendi düşüncemizi ifade ettik, geçmişten bugüne taşıdığımız değerler ile beraber tercihimizi yaptık, umarım hayırlı olur.

 

Her ne olursa olsun insanlarımızın bugün bir ve beraber olma mecburiyeti var. Bu mesuliyetle toplumun önünde yürüyen siyasetçilerin, devlet adamlarının, hükümet edenlerin de bu mecburiyeti göz önünde bulundurarak yaptığı tercihler ile beraber inşallah her birimiz için yeni bir gün olur.

 

Tarihte hiç karşılaşmadığımız meydan okumalarla bölgemizde karşı karşıyayken, milletimizin ve onun temsilcilerinin daha sağduyu içerisinde hareket etme mecburiyeti var. Bizler en azından vazifemizi bu sağduyu içerisinde yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.”


Kaynak ( DP )