Genel Başkanımız Uysal, referandum çalışmaları için gittiği Bolu ve Düzce’de yoğun bir programa katıldı
False
Genel Başkanımız Uysal, referandum çalışmaları için gittiği Bolu ve Düzce’de yoğun bir programa katıldı
15 Nisan 2017 Cumartesi

“2010 referandumunda olduğu gibi çekirdeğine gizlenmiş birtakım maddelerle millet aldatılmak isteniyor”

(DP Basın Merkezi – 14 Nisan 2014) Genel Başkanımız Uysal, referandum çalışmaları için gittiği Bolu ve Düzce’de yoğun bir programa katıldı.

 

İlk olarak Bolu İl Başkanlığımızda bir basın açıklaması yapan Genel Başkanımız, sonrasında Düzce’ye geçerek Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Genel Başkanımız Uysal’ı, Düzce TSO’ya yaptığı ziyarette Düzce Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır ve Meclis Başkanı Ertan taşlı karşıladı.

 

“Bugün aradığımız şey Türkiye’nin geleceğidir”

 

Uysal burada yaptığı konuşmada “Gönlümüz isterdi ki bu konjonktürde daha farklı umutlarımızı insanlarımızla paylaşalım. Endişeye düştüğümüz, bir kuşatılmışlık hissine gark olduğumuz bölge konjonktürü var. 15 Temmuz gibi bir altüst oluşu yaşadığımız dönem var. Bugün aradığımız şey Türkiye’nin geleceğidir. TSO’lar bulundukları mahallin lokomotifleridir her manada. Ülkenin her meselesinin seçilmiş kanaat önderleri olan tarafıdır. Bu kara günleri unutmak istiyoruz. 15 Temmuz sonrası bir ortak paydada buluşabilme imkanı varken, Türkiye’yi yeniden kutuplaştıracak bir referandum zeminine geldik. Bir tarafta terör örgütleriyle kampanya yapıyorsunuz diyerek neredeyse terörist muamelesi yapılan hayır oyu vereceğini beyan eden bizler gibi insanlar var, bunlara terörist deniliyor, diğer tarafta çıkıyor birisi diyor ki evet diyenleri denize dökeceğiz. Biz bu iki fikri de reddediyoruz. Bu memleketin ortak paydaları daha öne çıkartılarak neye karşı olduğumuzdan daha çok neye taraf olduğumuz, bu manada bizlerin tarafı da bellidir; devlettir, millettir, bayraktır, cumhuriyettir, parlamenter sistemdir” dedi.

 

 

Sonrasında Genel Başkanımız Uysal ve beraberindeki heyet, Düzce’de Ziraat Odası’nı, Muhtarlar Derneğini ve Uzun Mustafa Mahallesi muhtarlığını ziyaret ettikten sonra programını yapmak üzere Konak Gazinosu Salonuna geçti.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, burada yatığı konuşmada tek adam rejiminin alternatifmiş gibi sunulduğunu söyleyerek, “2010 referandumunda olduğu gibi çekirdeğine gizlenmiş birtakım maddelerle millet aldatılmak isteniyor” dedi.

 

 

Uysal, anayasa paketinin punduna getirerek geçirme gayreti için olunduğunu ifade ederek, hurafe ve safsatalarla insanların zihninin karıştırıldığını belirtti.

 

“O adamın zafiyetleri bugün ülkede milli güvenlik açığı haline gelmiş”

 

“Eğer beka sorunu varsa 15 yıldır bu ülkeyi kim yönetti” diye soran Genel Başkanımız, beka sorunu var diyerek tek adam rejiminin halkın önüne koyulduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

 

“Beka sorunu vardır yoktur bunu bir kenara koyalım. Ama biliyoruz ki, Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Sayın Devlet Bahçeli’nin beka sorunu var. Beka sorunu varsa bu ülkeyi 15 yıldır kim yönetti. Dün dediğinizi bugün inkar ettiniz. 15 yıldır ülkenin bütün kaynaklarını yağmalarcasına, hukuk tanımadan kullanan kim?

 

 

80 milyonu, 550 milletvekilini, yargıyı, basını, kamuoyunu mu ikna etmek kolay, yoksa 1 kişiyi mi? Hele o bir tek adamın zafiyetleri varsa kayda geçmiş? İşte o adamın zafiyetleri bugün ülkede milli güvenlik açığı haline gelmiş.

 

Alparslan Türkeş’in adı ile insanları manipüle etme gayreti içindeler. İnsanlarımız çok şükür bu karşıtlık düzenine prim vermedi.

 

 

Özellikle CHP yöneticilerinin Türkiye’de rejim değiştiriliyor dedikleri zaman da ifade etmiştim; rejim değil, devlet çökertiliyor. Devleti bir parti devletine dönüştürerek küçük bir zümrenin indine indirgediğinizde ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüğü yapmış olursunuz. Bir ülkenin milli güvenlik şemsiyesi demokrasidir. Problemi yanlış teşhis ederseniz yanlış çözümler önerirsiniz.”

 


Kaynak ( DP )