Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Konya’da partililerimizle bir araya gelerek referandum çalışmalarını sürdürdü
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Konya’da partililerimizle bir araya gelerek referandum çalışmalarını sürdürdü
13 Nisan 2017 Perşembe

“Türkiye'nin sınırsız yetki, sıfır denetim mantığına ihtiyacı yoktur”

(DP Basın Merkezi – 11 Nisan 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Konya’da partililerimizle bir araya gelerek referandum çalışmalarını sürdürdü.

 

Karatya’da Baykara Gold Düğün Salonu’nda partililerimizle bir araya gelen Genel Başkanımız Uysal, anayasa değişiklik paketi halkoylamasında hayır diyeceklerini anlatırken “Bal bal diyerek ağız tatlanmaz; bu önerdikleri sistem de yerli ve milli demekle yerli ve milli olmaz” diye konuştu.

 

 

Uysal, yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

 

“Bugün yerli ve milli diyerek, hani güzel bir Anadolu sözü var. 'Bal bal diyerek ağız tatlanmaz' deriz. Yerli ve milli demekle bu sistem yerli milli olmaz. Ülkenin bir tarafına geleceksiniz, milliğinizi biliyoruz, milliyetçilik yapacaksınız ama ülkenin diğer tarafında tek millet diyeceksiniz. O milletin adı yok mu? Bu büyük ülkede Türkiye Cumhuriyeti Devleti diyemeyenler, bu büyük ülkenin milletine Türk milleti diyemeyenlerin bu büyük ülkeyi yönetmeye hakkı yoktur.”

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, AK Parti’nin 2023’te ikinci cumhuriyeti yaşayacağız söylemleriyle ilgili olarak da “Görüyoruz ki Beyefendiler de kendilerini Atatürk yerine koyacak anlayış içerisinde. Türkiye'nin geçmişine sırtınızı dayayacağınıza, o sırtı yok sayarsanız, nice 15 Temmuzlarla ülkeyi karşı karşıya getirirsiniz” diye konuştu.

 

Önümüze getirilen referandumun Türkiye’nin asıl meselelerine; işsizliğe, adaletsizliğe, ekonomik ve sosyal sorularımıza bir çözüm getirmediğini dile getiren Uysal, referandumla getirilmek istenilenin bir kişinin istek ve hırsları doğrultusunda oluşturulmuş, toplumsal mutabakatla oluşturulmamış bir sistem olduğunu vurgulayarak “Türkiye'nin sınırsız yetki, sıfır denetim mantığına ihtiyacı yoktur. Anayasa değişikliğine bakıldığında cumhurbaşkanının yargılanma korkusunu görüyoruz” dedi. 


Kaynak ( DP )