Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Yüksek Haysiyet Divanı (YHD) Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Yüksek Haysiyet Divanı (YHD) Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı
13 Mart 2017 Pazartesi

“Zorlamalara, dışarıdan yapılan operasyonlara uğramamıza rağmen, kendi kararlarını kendisi veren bir çizgide siyaset yapmaya gayret ediyoruz”

(DP Basın Merkezi – 11 Mart 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Yüksek Haysiyet Divanı (YHD) Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

 

Her türlü zorlama ve müdahaleye rağmen büyük bir siyasi geleneğin temsilcileri olarak prensiplerimize ve kuruluş felsefemize bağlı bir şekilde demokrasinin, temel hak ve hürriyetlerin daima savunucu olmuş bir parti olarak, doğru bildiklerini her platformda haykıracaklarını ifade eden Genel Başkanımız Uysal, konuşmasında şu konulara dikkat çekti:

 

“Demokrat Parti, milletimizin ümit haresidir”

 

“Büyük Kongremiz sonrası ilk toplantı olması hasebiyle bu toplantıya katılarak önümüzdeki referandum sürecine dair duygularımı ifade etmek isterim.  

 

Siyasetin çok uzun süredir milletimizin beklentilerine cevap verememesi, içinden süzülerek geldiğimiz geleneğin temsilcileri olarak milletimizin ümit haresi olarak gördüğü bu adreste toplanmış bulunuyoruz. İnşallah bu geleneği daha da güçlü bir sese hep beraber dönüştüreceğiz.

 

 

Bugünden itibaren dışa dönük bir faaliyet planıyla milletimizin karşısında inandığımızı doğruları geniş kitlelere ulaştıracağız.

 

“Kendi kararlarını kendisi veren bir çizgide siyaset yapıyoruz”

 

Referandum süreci içerisinde sağduyulu olanların kendi çizgilerini, prensiplerini şahsi menfaatleri doğrultusunda başka başka yönlere kanalize ettiği bir iklim içerisinde zorlamalara, dışarıdan yapılan operasyonlara uğramamıza rağmen, kendi kararlarını kendisi veren bir çizgide siyaset yapmaya gayret ediyoruz.

 

“BBP yönetici kadrolarının ahbap-çavuş ilişkileriyle maalesef Türkiye’nin bu kritik günlerinde iktidar tarafından devşirildiğini görüyoruz”

 

Özellikle dün bir siyasi partinin referandum sürecinde fikrini beyan etmesiyle beraber, temsil ettikleri kitlenin yüzde 95’inin başka istikamette tavır ortaya koymasına karşın, yönetici kadrolarının ahbap-çavuş ilişkileriyle maalesef Türkiye’nin bu kritik günlerinde iktidar tarafından devşirildiğini görüyoruz.

 

 

Geçmişte bizim içimizde de görev yapmış bazı insanların bu usullerden devşirildiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle son 10 yıldır bir operasyonlar dönemi diyebileceğimiz siyasi alan içerisinde kendi hukukumuzu korumanın önemli bir başarı olduğu kanaatindeyim. Bununla yetinebilmemiz mümkün değil.

 

“Siyasetin tabii işleyişine imkan verilmiyor”

 

Önümüzdeki dönemde çok hızlı bir zaman akışı olacak. Hem Türkiye’nin tarihsel biriktirdiği meseleler hem konjonktürel olarak 15 yıllık bu iktidarın Türkiye’ye dayatmaları, bunu fiili hale getirmek adına yedeğine aldığı başta MHP olmak üzere havuç-sopa politikası, terör, korku, endişe yaratma enstrümanları dolayısıyla siyasetin tabii işleyişine izin ve imkan verilmediğini de biliyoruz. 

 

Her türlü zorluğa rağmen Demokrat Parti kadroları, kapı kapı gezerek referandum sürecinde önerilen değişiklik teklifinin sakıncalarını, yaratacağı girdabı milletimize anlatacak, gerçekleri milletimize anlatmak için bütün gayreti gösterecektir.”


Kaynak ( DP )