Genel Başkanımız Gültekin Uysal başkanlığında toplanan Genel İdare Kurulumuz, büyük kongremiz sonrası ilk toplantısını yaptı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal başkanlığında toplanan Genel İdare Kurulumuz, büyük kongremiz sonrası ilk toplantısını yaptı
10 Mart 2017 Cuma

“Referandum meselesiyle ilgili meselelerin sadece siyahla beyaz arasına sıkıştırıldığı bir ortamda, doğrunun renginin gri olduğu bilinciyle, makul çoğunluğun sesi olarak bu seslerin de bu ülkede mana bulabilmesi için büyük bir gayretle çalışıyoruz”

(DP Basın Merkezi – 10 Mart 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal başkanlığında toplanan Genel İdare Kurulumuz, büyük kongremiz sonrası ilk toplantısını yaptı.

 

İlk olarak Anıtkabir’i ziyaret eden Genel Başkanımız ve yeni yönetimden oluşan bir heyet, sonrasında Genel Merkez’de toplanarak ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısını gerçekleştirdi.

 

GİK toplantısının açılışında konuşan Genel Başkanımız Gültekin Uysal, şunları kaydetti:

 

 

“Mübarek bir Cuma günü, kongremizin akabinde toplandık. Öncelikle kongremiz hepimize hayırlı olsun.

 

Çok uzun süredir yaşamış geleneğimiz içerisinde benim de büyük keyif aldığım, mutluluk duyduğum, büyük heyecan paylaştığımız bir kongre oldu. Delegasyonumuzun sizlere, bizlere tevdi ettiği sorumluluğu inşallah en iyi şekilde yerine getireceğiz. Önümüzdeki süreçte, Türkiye’nin biriktirdiği yan yakıcı pek çok meselesinin suhuletle çözüleceğine inandığımız bir evrede, bizler de bu büyük geleneğin sesi ve sahibi olarak milletimizin önünde hayra anahtar oluruz diye ümit ediyoruz.

 

 

Türkiye’nin içinde bulunduğu hal dolayısıyla siyasi parti olma hüviyetlerini yitirerek savrulanlardan, her ne şart altında olursa olsun temel prensiplerine, temel uhdelerine, ideallerine sıkı sıkıya bağlı, konjonktürel dalgalanmalar, konjonktürel telkinlere kulak asmadan hedefe kilitlenmiş bir hareket olarak varlığımız inşallah önümüzdeki süreçte daha fazla mana bulacaktır.

 

Milletin çok uzun bir süredir dar bir alana sıkıştığı ve iktidarın özellikle siyasetin maliyetini arttırarak kamu gücüyle Türkiye’de manipülasyon gücünü kullanarak üzerine oturduğu din dinamiğini meşru bir unsur haline getirerek bugüne kadar hatırı sayılır bir dönem iktidar oldular.

 

 

Kendi yanlışlarının vebalini parlamenter demokratik rejimden başlayarak, husumetleri başka başka yerlere yönlendirerek sorumluluktan kaçabileceğine inan iktidar sahipleri, ülkenin önüne bir dayatma koydular. Referandum meselesiyle ilgili meselelerin sadece siyahla beyaz arasına sıkıştırıldığı bir ortamda, doğrunun renginin gri olduğu bilinciyle, makul çoğunluğun sesi olarak bu seslerin de bu ülkede mana bulabilmesi için büyük bir gayretle çalışıyoruz.

 

Ülkemizin yeniden bir istikamete sevk ve idare edebilmek için bizler de büyük tecrübeye, geçmişimize sırtımızı dayayarak Türkiye’nin önündeki her meselede bu sesin izdüşümünü ortaya koyacağız. 

 

GİK Toplantısında Genel Başkan Yardımcılıkları için görev dağılımı da yapıldı. Buna göre Başkanlık Divanı şu isimlerden oluştu:

 

Siyasi İşler Başkanı Muhammet Kelleci

Parlamento ile İlişkiler Başkanı Muhtar Mahramlı

Teşkilat İşleri Başkanı Ertan Küçükay

Seçim İşleri Başkanı Mehmet Ali Yavuz

Yerel Yönetimler Başkanı Nuri Efe

Basın Propaganda İşleri Başkanı Nuri Yılmaz

Dış İlişkiler Başkanı Melih Aktaş

Ekonomik İşler Başkanı Mehmet Özdemir

Demokratik Kitle Örgütleri Başkanı Ahmet Uyanık

Kadın-Gençlik İşleri Başkanı Erdem Demirdağ

Sosyal İşler Başkanı Osman Varol

Parti İçi Eğitim, Sağlık, Çevre Başkanı Arslan Salman

Mali İşler Başkanı Fevzi Yalçın

Genel Sekreter Şadan Turhan


Kaynak ( DP )