Genel Başkanımız ve beraberindeki heyet, Büyük Kongremiz sonrası Anıtkabir’i ziyaret ederek yapılan törene katıldılar
False
Genel Başkanımız ve beraberindeki heyet, Büyük Kongremiz sonrası Anıtkabir’i ziyaret ederek yapılan törene katıldılar
10 Mart 2017 Cuma

“Bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyet’in ve muasır medeniyet seviyesine yükselme ülkünüzün ışığında, Türkiye için tasavvur ettiğiniz demokratik parlamenter sistemin bir parçası olmak, bir demokrasi tezahürü olan kongremizin sonrasında teşekkül eden yönetimimizle manevi huzurunuzda olmanın mutluluğu içindeyiz”

(DP Basın Merkezi – 10 Mart 2017) Genel Başkanımız ve beraberindeki heyet, Büyük Kongremiz sonrası Anıtkabir’i ziyaret ederek yapılan törene katıldılar.

 

 

26 Şubat’ta gerçekleştirdiğimiz 12.Olağan Büyük Kongremiz sonrasında Anıtkabir’i ziyaret eden Genel Başkanımız Gültekin Uysal ve yeni yönetiminden oluşan bir heyet, burada düzenlenen törene katıldılar.

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal imzaladığı Anıtkabir Özel Defterinde şunları ifade etti:

 

 

“Aziz Atatürk,

 

Bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyet’in ve muasır medeniyet seviyesine yükselme ülkünüzün ışığında, Türkiye için tasavvur ettiğiniz demokratik parlamenter sistemin bir parçası olmak, bir demokrasi tezahürü olan kongremizin sonrasında teşekkül eden yönetimimizle manevi huzurunuzda olmanın mutluluğu içindeyiz.

 

 

Hayatınızı vakfettiğiniz Cumhuriyet’in payidar kalması, liderliğinizde yokluk içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, üniter yapısı ile muhafaza edilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

 

Zatı âlinizin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan devleti, milleti ve Cumhuriyet’i son nefesimize kadar koruyacağız.

 

 

Ruhun şad olsun.”


Kaynak ( DP )