İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler, “hayır” kampanyasının ilk programını İzmir’de düzenledi
False
İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler, “hayır” kampanyasının ilk programını İzmir’de düzenledi
15 Şubat 2017 Çarşamba

(DP Basın Merkezi – 15 Şubat 2017) İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler ve teşkilatı, “hayır” kampanyasının ilk programını İzmir’de düzenledi.

 

Kültürpark Fuar Göl Gazinosunda gerçekleştirilen kahvaltılı programda İl Başkanımız Dökmeciler, “’Hayır’da hayır vardır’ diyerek çıktığımız bu yolda anayasa oylamasının başlangıcını İzmir’den vermenin onur ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Toplantıda referandum süreciyle ilgili bir konuşma yapan İl Başkanımız Metin Dökmeciler, şunları ifade etti:

“Türkiye'nin geleceği oylanacak”

 

“Hayır diyecek vatandaşlarımızı üzen birkaç kelimeyle ilgili konuşmak istiyorum. Devlet büyüklerimiz diyor ki, “Hayır diyen vatan hainidir.” Bu salonda vatan haini yok. Burada memleket sevdalısı Demokrat Partililer var. Bunu söyleyenler hainleri kendi içlerinde arasınlar. Bu bir parti seçimi değil. Burada Türkiye'nin geleceği oylanacak. Ülkemizin bekası ve çocuklarımızın daha iyi bir Türkiye'de yaşaması için son dönemeç. Evet, bu ülkemiz için son istasyon. Eğer bu referandumdan hayır çıkmazsa bizi çok zor günler bekleyecektir. Onun için herkesin vicdanıyla hareket etmesi ve bu referanduma 'Hayır' demesi lazım.

 

“Gönüllerdeki sevgiyi sandıklara dökme zamanı”

 

Öncelikle Türkiye'nin hizmete ihtiyacı var. Aynı şekilde İzmir'in de hizmete ihtiyacı var. İzmir birçok eksikliğin olduğu bir kent. Biz de bu havuzda Demokrat Parti olarak elimizden geleni yapmak istiyoruz. Özverili ve yapıcı bir partiyiz. Türkiye'nin 81 ilinde örgütlü olan tek partiyiz. Her dönem ülkemize hizmet etmiş bir partiyiz. Demokrat Parti'nin olmadığı zamanlarda ülkenin düştüğü durumları görüyorsunuz.

 

 

Bizim milletimiz Demokrat Parti'nin her zaman Meclis’te olmasını ister. Gönüllerdeki bu sevgiyi gönüllerden sandıklara dökmek istiyoruz. Biz 2002 seçimlerinden beri parti olarak maalesef Meclis’te değiliz. Ancak yapacağımız çalışmalarla önümüzdeki dönemde Meclis’te yer alacağız. Çünkü Türkiye'nin Demokrat Parti'ye ihtiyacı var. Daha önce yaptık yine yapacağız. Demokrat Parti'nin Meclis’e girmesi çok yakındır. Biz milletin sesiyiz. Slogana gerek yok mazimiz yeter. Demokrat Parti olarak devamlı ileriye bakıyoruz. Önümüzde bir engel olduğunu düşünmüyoruz. Güzel şeyler yapabilmek için önünüzdeki engelleri kaldırmak zorundasınız. Dediğim gibi gönüllerdeki sevgiyi sandıklara dökme zamanı geldi.”

 

“Hayır kampanyasının ilk programı hayli geniş katılımlı oldu”

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın katılarak bir konuşma yaptığı programda çok sayıda partilimiz, demokrat, Kırat sevdalısı vardı. Programa katılanlar arasında şu isimler vardı:

Eski Milletvekillerimiz Turan Arınç, Mehmet Özkan, Genel Başkan Yardımcılarımız Osman Varol, Nihat Onbaşıoğlu, Genel İdare Kurulu Üyemiz Aşkın Çelik, Merkez Karar Kurulu Üyelerimiz Muhsin Erdem, Osman Kocatürk, Atila Yaman, Alper Kayhan Kumaş, Yusuf Bahadır Karakullukcu, Ali Osman Akgün ve Savaş Canakay ile Yüksek Haysiyet Divanı Üyemiz Ethem İzmirli, İzmir Eski İl Başkanlarımız Şeref Şencanbaz, Naşit Birgüvi, Gürcan Ötegengil ve Tamer Yentür, İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, Muğla İl Başkanımız İsmet Köse, Denizli İl Başkanımız Aykut Yıldırım, Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet, Antalya İl Başkanımız Hasan Ali Kartal, Balıkesir İl Başkanımız Tamer Alver, Bilecik İl Başkanımız Sezai Balta, Manisa İl Başkanımız Nazif Beygit, Bursa İl Başkanımız Ali Biliz, Yalova İl Başkanımız Muharrem Er, Isparta İl Başkanımız Selçuk Özkan, Edirne il Başkanımız İbrahim Özyılmaz, Aliağa İlçe Başkanımız Hasan Yıldırım, Bayraklı İlçe Başkanımız Mehmet Emin Erener, Bergama İlçe Başkanımız Muzaffer Özarun, Bornova İlçe Başkanımız Nuri Vatansever, Çiğli İlçe Başkanımız Mehmet Demirci, Güzelbahçe İlçe Başkanımız Zafer Çaprak, Karabağlar İlçe Başkanımız Cihangir Öztürk, Kemalpaşa İlçe Başkanımız Bayram Karakoç, Konak İlçe Başkanımız Hüsnü Eyi, Menderes İlçe Başkanımız Hüseyin Kızıltaş, Ödemiş İlçe Başkanımız Mutahhar Ateş, Torbalı İlçe Başkanımız İbrahim Demir, Osmangazi İlçe Başkanımız Çağrı Kaplan, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl Haysiyet Divanı Üyelerimiz, Kadın Kolları Başkanlığımız ve İlçe Teşkilatlarımız ile çok sayıda partili ve davetli.

 

Vatan ve Kırat sevdalılarının buluştuğu kahvaltılı toplantıda programda; İl Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Şenol, Genel Başkanımız Gültekin Uysal’a Altın Kırat Rozeti takdim etti.

 

İzmir İl Başkanlığımıza hizmetleri geçmiş eski il başkanlarımızdan Turan Arınç, Şeref Şencanbaz, Naşit Birgüvi, Gürcan Ötegengil ve Tamer Yentür’e ise “Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığına yapmış olduğunuz değerli hizmetlerinize teşekkür eder, bundan sonraki yaşamınızda sağlık ve mutluluklar dileriz” yazılı hizmet anı plaketleri dağıtıldı.

 Program İl Başkanlığı yararına düzenlenen hediye çekilişiyle sona erdi.


Kaynak ( DP )