Mersin’de İl Başkanımız Tural Kadızade güven tazeledi
False
Mersin’de İl Başkanımız Tural Kadızade güven tazeledi
15 Şubat 2017 Çarşamba

(DP Basın Merkezi – 29 Ocak 2017) Mersin’de İl Başkanımız Tural Kadızade güven tazeledi.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın da katılarak bir konuşma yaptığı ve Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Nuri Efe’nin yaptığı kongrede Mersin İl Başkanımız Tural Kadızade, bir kez daha il başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

 

 

Genel Başkanımız Uysal, yaptığı konuşmada iktidarın büyük yanlışlar içinde olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

 

“Terör konusunda artık milletin sabrı kalmadı. Bugün Türkiye’nin can alıcı pek çok meselesi varken, Türkiye kendi içinde neredeyse kardeş kavgasına düşürülme noktasına gelmişken, bundan 71 yıl evvel milletin inancı ve bugün de milletin ihtiyacı olarak kodladığımız Demokrat Parti’nin yeniden millet önünde büyük bir haykırışın sesi olma mecburiyeti vardır.

 

 

Bir büyük tarihi eşikte Türkiye’nin yeniden kurgulandığı şekliyle tarihi yürüyüşüne devam edebilmesi için demokrasi ve adaleti merkez alan bir anlayışla yeniden silkinme mecburiyeti olduğu bir gündeyiz.

 

 

Maalesef bugün başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidar sahiplerinin kendi öncelikleriyle zihinlerinin arkasında tuttukları birtakım planlamalarına,  millete dayattıklarına hep beraber şahit oluyoruz.

 

7 Ocak 1946’da milli şefliğe itiraz edenler bugün bilmelidir ki; o itirazı yükselten demokratlar bugün yeniden şefliği dayatanlara da sözünü ve sesini yükseltecektir.”

 


Kaynak ( DP )