Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Referandumda “Hayır” kampanyasını İzmir’de başlattı
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Referandumda “Hayır” kampanyasını İzmir’de başlattı
12 Şubat 2017 Pazar

“Geçtiğimiz seçimlerde Erzurum’da iktidarın önüne ip atanlar, şimdi iktidarın karşısında havlu attı”

“Türkiye’yi bir yanda çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' deme mecburiyetindeyiz”

(DP Basın Merkezi – 12 Şubat 2017) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, anayasa değişikliğinin oylanacağı referanduma ilişkin 'hayır' kampanyasını İzmir'den başlattı. Uysal, partililerimizle bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, “Türkiye’yi bir yanda çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' deme mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

 

“Yüz bin defa 'hayır' deme mecburiyetindeyiz”

 

Türkiye'nin sahipsiz olmadığını haykırdıklarını belirten Genel Başkanımız Uysal,  şunları söyledi:

 

“Türkiye’yi bir yandan çözümsüzlüğe mahkum ederken, devleti bir girdap içerisine sokarak kendi varlıklarını kaçınılmaz bir hale getirmeye çalışanlara hep birlikte 'hayır' demek mecburiyetindeyiz. Yüz bin defa 'hayır' deme mecburiyetindeyiz. 'Ülkeyi bu noktaya biz getirmedik' diyorlar. 15 yıldır iktidardalar. Bugün diyorlar ki; Türkiye daha da kötüye gitmesin, gelin evet oyu verin. Bütün nimetleri cebe atacağız, bütün külfetleri de başkasının hanesine atacağız. Bu ülkenin bütün imtiyazlarından yararlanacaksınız sonra da oturduğunuz koltuklara hakaret edeceksiniz. Var mı öyle şey?

 

 

 

“Genel İdare Kurulunda oybirliğiyle aldığımız kararla ‘Hayır’ diyoruz”

 

Bizim aldığımız 'Hayır' kararı sadece usulü tamamlama işlemi. 1946'da Milli Şeflik dönemine itiraz etmiş bir hareketin, ikinci Milli Şeflik dönemine de itiraz etmekten başka bir seçeneği yoktur. Bugünkülerin milliliği de sorgulanır. Tek adam dayatmasıyla beraber Türkiye'de sadece madde madde referanduma sunulan anayasa değişiklik tekliflerinin içeriğine madde madde değil, ruhuna ve Türkiye'nin içine götürülmek istendiği noktaya bakıldığında bu değişiklik 'Bir kişinin şahsında bütün kuvvetleri onun nefsinde toplayalım' teklifidir.”

 

“O ipi atanlar iktidarın karşısında havlu attı”

 

Genel Başkanımız Uysal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin daha önceki seçimlerde Erzurum'da iktidarın önüne “Getirin idamı, bölücübaşını asalım” diyerek ip attığını hatırlatarak, “Şimdi o ipi atanlar iktidarın karşısında havlu attı” diye konuştu.

 

 

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal, 17-25 Aralık sürecine değinirken de “Evet burada bir yolsuzluk var” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Burada bir paralel örgütlenme var. Ama siz de bu paralel örgütün ucu size dokunduğu için onunla mücadele etmeye başladınız. Bu bedeli önünde sonunda bu suçu işleyenler ödeyecek. İsteseler de istemeseler de nefes aldıkları sürece bu milletin vicdanında ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde yargılanmaktan kaçamayacaklar.”


Kaynak ( DP )