İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, GOP İlçe yönetimiyle ilgili basın açıklaması yaptı
False
İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, GOP İlçe yönetimiyle ilgili basın açıklaması yaptı
7 Şubat 2017 Salı

“Bizim için son derece önemsiz bir teşkilat meselesini bu şekilde servis eden havuz medyası adil ve tutarlı değil. Değerlendirmeyi yüce milletimize bırakıyoruz”

(DP Basın Merkezi – 07 Şubat 2017) İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, Gazi Osman Paşa İlçe yönetimiyle ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamasında istifa haberini kullanarak partimize açıkça ağır ithamlarda bulunan ve bu haberle ilgili Genel Merkezimiz tarafından yasal işlemlerin başlatıldığı Sabah Gazetesi’ne de sitemde bulunarak “Bu havuz medyasının 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında her gün farklı bir şehrin meydanlarında halkla buluşmuş, darbe girişimine karşı milletin sesine ses katmış Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal’a ilişkin şimdiye kadar hiçbir habere yayın mecralarında yer vermemiş olmalarına rağmen, partimiz için önemsiz olan bu istifa haberlerine geniş yer vermelerinin ne kadar adil ve tutarlı olduğunun değerlendirilmesini yüce milletimizin takdirlerine bırakıyoruz” diye konuştu.

 

Gazi Osman Paşa ilçe Yönetim Kurulumuzun istifa haberini basın aracılığıyla duyurmasının ardından bir açıklama yapan İpek, “Bu davayı kendi şahsi ikballeri için pazarlama basamağı olarak görenler şunu asla unutmasınlar ki; bu misyonun temsilcileri onları asla affetmeyecektir” dedi.

 

İstanbul İl Başkanımız Adem İpek, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

 

“Saygıdeğer İstanbullular, sevgili vatandaşlarımız pek yazıktır ki Gazi Osman Paşa ilçe Yönetim Kurulumuzun istifasını basın ve sosyal medya aracılığıyla öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Demokrat Parti’nin tarihini, misyonunu ve amaçlarını öğrenememiş, benimseyememiş yönetimdeki bu insanların, siyasi iktidarın ikbal vaatlerine kanan böylesi şahısların istifalarını büyük mutlulukla kabul etmiş bulunmaktayız.

 

“Demokrat Parti misyonunun temsilcileri onları asla affetmeyecek”

 

Partimize ve davamıza ihanetine alışık olduğumuz Gazi Osman Paşa teşkilatımızın bu tutumu bizi çok da fazla şaşırtmamıştır. Bu davayı kendi şahsi ikballeri için pazarlama basamağı olarak görenler şunu asla unutmasınlar ki; bu misyonun temsilcileri onları asla affetmeyecektir.

 

“1946’da 4’lü takrir ile kurulan partimiz, CHP’nin milli şef rejimine karşı durmuştur”

 

Utanmadan şehit Başvekilimiz Adnan Menderes’in adını ağzına alanlar; Demokrat misyonun tarihinde “partili cumhurbaşkanlığına” ve “devlet başkanlığına” ne kadar karşı olduğunu dahi bilmemektedirler. 1946’da 4’lü takrir ile kurulan partimiz CHP’nin milli şef rejimine karşı durmuştur. Bugün referanduma götürülen Cumhurbaşkanlığı sistemi de bir milli şeflik rejimidir.

 

“1949’daki kongremizde devlet reisliği ile fiili parti reisliğinin bir zat uhdesinde birleşmeme esasının kabulü maddesi, misyonumuzun ve partimizin görüşünü açıkça ortaya koymaktadır”

 

Demokrat Parti’nin 1949’da yapılan 2. Kongresinde kabul edilen Ana Davalar Komisyonu Raporu’nda da açıkça ifade edildiği üzere; devlet reisliği ile fiili parti reisliğinin bir zat uhdesinde birleşmeme esasının kabulü maddesi de misyonumuzun ve partimizin görüşünü açıkça ortaya koymaktadır.

 

Partimizin misyonunu bilmemek, öğrenmemek anlayışla karşılanabilir çünkü herkesin kabiliyet yeterliliği olmayabilir. Ancak Hz. Mevlana’nın çok güzel bir sözü vardır, hatırlatmak isteriz; “Kabiliyetsiz olmak bir kusur değil ama karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.” 

 

Partimizin tarihinde şahsi ikballeri uğruna davasını satarak tek adam diktatörlüğünü tercih edenlerin yolundan giden bu şahısların da aynı ilçeden olması, bize bu istifaların tesadüf olmadığını düşündürmektedir.

 

Unutulmamalıdır ki her zaman Demokratlar; kendi şahsi ikballerini değil, milletin genel menfaatlerini düşünür ve buna göre davranırlar. Bizim inancımız sonuna kadar DEMOKRASİ, sonuna kadar ÖZGÜRLÜKTÜR.

 

“Havuz medyasına büyük sitemimiz var!”

 

İstifa haberlerini veren havuz medyasına da bir sitemimiz bulunmaktadır. Bu havuz medyasının 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında her gün farklı bir şehrin meydanlarında halkla buluşmuş, darbe girişimine karşı milletin sesine ses katmış Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal’a ilişkin şimdiye kadar hiçbir habere yayın mecralarında yer vermemiş olmalarına rağmen, partimiz için önemsiz olan bu istifa haberlerine geniş yer vermelerinin ne kadar adil ve tutarlı olduğunun değerlendirilmesini yüce milletimizin takdirlerine bırakıyoruz.


Kaynak ( DP )