Ankara İl Kongresi’nde Bahadır Ulusoy güven tazeledi
False
Ankara İl Kongresi’nde Bahadır Ulusoy güven tazeledi
9 Ocak 2017 Pazartesi

( DP Basın Merkezi – 07 Ocak 2017) Ankara Olağan İl Kongresi yapıldı, mevcut başkan Bahadır Ulusoy güven tazeleyerek tekrar Ankara İl Başkanı oldu.

 

Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın da katıldığı ve Genel Merkezde yapılan kongrede konuşan İl Başkanı Bahadır Ulusoy şunları söyledi:

 

“Bugün gerçekten bizim için kutsal bir gün”

 

“Değerli Genel Başkanım, değerli parti büyüklerim. Rahmetiyle, bereketiyle gelen 7 Ocak’ta buraya kadar zorluklarla mücadele ederek gelmiş bulunan kıymetli dava arkadaşlarım. Hepinizi il başkanlığım ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum.

 

7 Ocak 1946’da ‘yeter, söz milletindir’ diye yola çıkan ve bu uğurda şehitler vermiş olan bir davanın temsilcileri olarak bugün sizlerle birlikte olmaktan onur duyduğumu, gurur duyduğumu ifade etmeliyim.

 

 

Milli şeflik dönemine son vermiş olan rahmetli şehit Başbakanımız Adnan Menderes, değerli şehit bakanlarımız Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve o davanın temsilcileri olarak ebediyete intikal etmiş olan rahmetli cumhurbaşkanlarımız Celal Bayar, Turgut Özal, Süleyman Demirel ve tüm dava arkadaşlarımızı da burada bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

 

 

27 Ekim 2013 günü yine bu salonda sizlerin teveccühüyle Ankara İl Başkanı olarak seçildim. 3 senedir karınca kararınca davamızın bayrağını gönderde tutma çabası vererek bugüne kadar geldik.  Bu aşamada bizlere destek olan başta Sayın Genel Başkanımız, Genel Merkez yönetimimiz ve siz dava arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

“Türk demokrasi tarihinin amiral gemisidir Demokrat Parti”

 

Bugün gerçekten bizim için kutsal bir gün, önemli bir gün. Türk demokrasi tarihinin amiral gemisi olan Demokrat Parti, milli şeflik dönemini yıkmak adına ‘Yeter, söz milletindir’ diyerek 71 yıl önce bugün kuruldu. Bizler de bu davanın temsilcisi olmaya devam ediyoruz.

 

Kongrenin Divan Başkanlığını Genel Sekreterimiz Ertan Küçükay yaptı

 

Allah nasip edecek ki yakın bir gelecekte bu davanın hak ettiği yerde, layık olduğu yerde, tekrar iktidarda olduğunu hep beraber göreceğiz. Bunun için çaba gösterip çalışıyoruz.

 

Birilerinin yetiştirmiş, zengin etmiş olduğu millete küfür eden işadamları varken, birilerinin tekeline aldığı televizyonlar gazeteler varken, birilerinin OHAL’leri varken, bizim de iman dolu göğsümüz var, inancımız var!

 

Allah’ın izniyle o inançla, o başarı arzusuyla, günü geldiğinde Demokrat Parti bayrağını göndere dikeceğiz.” 


Kaynak ( DP )