Aydın İl Başkanlığı’nda taziyeler kabul ediliyor
False
Aydın İl Başkanlığı’nda taziyeler kabul ediliyor
9 Aralık 2016 Cuma

(DP Basın Merkezi – 08 Aralık 2016) Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet, eski bakanlarımızdan eski TBMM Başkanımız Aydınlı siyaset adamı İsmet Sezgin’in vefatı nedeniyle, İl Başkanlığı’nda taziyeleri kabul ediliyor.

 

Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet, bugün Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı ağırladı.

 

Başkan Özakcan’ı parti binasında karşılayan İl Başkanımız Serhat Emanet, Efeler İlçe Başkanımız Muzeffer Yılmaz, Aydın İl Kadın Kolları Başkanımız Neriman Arat ve partililerimiz karşıladı.

 

 

Partililerimize başsağlığı dileyen Efeler Belediye Başkanı Özakcan, "Siyaset, demokrasi, cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin ortak görevi ve sorumluğudur. Bu anlamda parti olarak sizde çok önemli bir görev yerine getiriyorsunuz. Siyaset çok büyük özveri isteyen bir uğraşıdır. Demokrat Parti her ne kadar bulunulan konum içerisinde çok aktif gibi görünmese de ülke yönetiminde yer almış olan, büyük geçmişi olan bir partidir. İsmet Sezgin de Aydınımızdan çıkmış ve Türk siyaset tarihine damga vurmuş önemli isimlerden bir tanesidir. Kendisi Aydın Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği, Bakanlık ve Meclis Başkanlığı gibi siyasetin birçok alanında görev yapmış ve bizlere örnek olmuş yeri doldurulamayacak biriydi. Kendisini rahmetle anıyor, başta Sezgin ailesi, Demokrat Parti ve Aydınlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum" dedi.

 

Aydın İl Başkanımız Serhat Emanet ise, Türk siyasetinin ’ağabey’ lakaplı İsmet Abisini kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek, "Siyasi yaşamına Demokrat Parti saflarına katılarak başlayan, o günkü inanmışlığı ile dün yaşamını yitiren İsmet Sezgin’in vefatı tüm partililerimizi derinden üzmüştür. İsmet Sezgin 27 yaşında Aydın Belediye Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getiren ülkemizin ilk Gençlik ve Spor Bakanı olmuş, genç yaşında darbelere maruz kalmış, gerçek manada darbelerin mağduru olmuş, demokrat tavrı, nevi şahsına münhasır samimiyeti, özverisi ve mütevazılığı dolayısıyla yalnız partimiz için değil Türk siyaseti için de büyük bir kıymetti. Aktif olarak siyasi yaşamına son vermesine rağmen, son nefesine kadar Türk siyasetinin ’ağabey’i olmuş, fikirleri ve ileri görüşlülüğü ile tek başına ’danışma kurulu’ olarak addedilmiş olan İsmet ağabey, engin tecrübesi ve birikimi ile yaşamı boyunca bizlere de yol göstermiştir. Türkiye’nin harcına yaptığı katkı unutulmayacak olan İsmet Ağabey’e Allah’tan rahmet diliyor, kulağımıza fısıldadığı öğütlerin takipçisi olacağımıza, hüsnü hayallerine, ’Büyük Türkiye’ idealine muhakkak suretle kavuşacağımıza dair aziz hatırası önünde söz veriyoruz" diye konuştu.


Kaynak ( DP )