İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler gazetecilere konuştu
False
İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler gazetecilere konuştu
9 Aralık 2016 Cuma

(DP Basın Merkezi – 07 Aralık 2016) İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler gazetecilere konuştu. Türkiye’nin dış politikası ve ekonomisi hakkında açıklamalar yapan Dökmeciler, “ 'Ev alma komşu al' derler. Türkiye Cumhuriyeti olarak ne ev alabildik ne de komşu” dedi.

 

Ne ev alabildik ne komşu

 

İzmir İl Başkanımız Metin Dökmeciler, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye'nin dış ilişkilerine dikkat çekti. Ekonominin de içerdeki gelişmeler karşısında fren yaptığını vurgulayan Başkan Dökmeciler; " 'Ev alma komşu al' derler. Türkiye Cumhuriyeti olarak ne ev alabildik ne de komşu. Komşularımızla aramız kötü. Çevredeki ülkeler bizi düşman olarak görüyor. Avrupa ülkeleri bizi defterden sildi. Amerika artık bizimle oyun oynar gibi oynuyor. Dış politikada varlığımızın pek de iyi olduğu söylenemez. Diğer ülkeler bizi 'hiç' olarak görüyorlar" diye konuştu.

 

“Döviz, savaş uçaklarından daha hızlı yükseliyor”

 

Ülkede her şeyimizin ipotek altında olduğunu belirten Dökmeciler, üstünden geçtiğimiz köprülerin bile bize ait olmadığını ifade etti. Dökmeciler; "Kaygılıyız. Geleceği göremiyoruz. Kimsenin gelecekten umudu kalmadı. 10 yıl öncesine bakarsak vatandaş fakirleşti. Türkiye her gün biraz daha geriye gidiyor. Döviz, savaş uçaklarından daha hızlı yükseliyor. Sanayi kuruluşları dövizle borçlandı. Bunlar batarsa milyonca insan işsiz kalacak, aç kalacak. Aç tavuk darı ambarını deler. Türkiye'de bu olaylar hızla tırmanırsa ne yazık ki pek de iyi şeyler olmaz" dedi.

 

Biz yaptık onlar sattı

 

Sanayicilerin Türkiye'ye yatırım yapmak istemediğini söyleyen Metin Dökmeciler, bunun da istihdam sorunu yarattığını ve işsizliği tetiklediğini vurguladı. Dökmeciler; "Bir an önce tedbir alınmalı. Demokrat Parti'nin iktidarda olduğu dönemler incelendiğinde bizim ülke için neler yaptığımız çok iyi hatırlanacak. Biz Türkiye Cumhuriyeti'ni yarattık. Bu ülkede yokluklar içinde birçok şey yarattık. Ülke için yaptıklarımızı sonradan gelen iktidar sattı. Şimdi Meclis'te olsaydık zamanında yaptıklarımızın daha da fazlarını yapardık.

 

Şu anda ülkemizde evlere şenlik bir muhalefet var. Bir MHP var, söylenecek söz yok; her zaman iktidara bir koltuk değneği oldu. Allah ıslah etsin onları. Devlet Bahçeli bu saatten sonra ıslah olur mu, onu da bilmiyorum. CHP'nin yaptığı muhalefet belli. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı muhalefet yetmiyor. HDP, ayrı bir fraksiyon, siyaseti öncelikle kendi bölgesi için yapıyorlar, Türkiye Cumhuriyeti için siyaset yaptıklarına pek inanmıyorum. Şu anda iktidar partisi bunlardan dolayı çok rahat ve Türkiye'de tek partiymiş gibi davranıyor" dedi.


Kaynak ( DP )