Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları için gittiği Muğla’da Fethiye Belediye Başkanımız Behcet Saatcı ve Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları için gittiği Muğla’da Fethiye Belediye Başkanımız Behcet Saatcı ve Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti
28 Ekim 2015 Çarşamba

“Maalesef bu millet artık acıda ve sevinçte bir araya gelemiyor”

“Demokrat Parti olarak, temel hak ve hüviyetleri korumak adına

büyük bir mücadele veriyoruz”

(DP Basın Merkezi – 27 Ekim 2015) Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmaları için gittiği Muğla’da Fethiye Belediye Başkanımız Behcet Saatcı ve Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti.

 

Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı'yı ziyaret

 

Seçim çalışmaları için Muğla'ya giden Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı'yı ziyaret etti. Gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalar yapan Uysal, 1 Kasım Pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili görüşlerini de ifade etti.

 

Seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını dileyen Uysal,"Konuşmadan aynı ideallere, aynı hedeflere bakabiliyorduk ve bu birliktelik bu ülkenin en büyük avantajıydı. Ama maalesef artık acıda ve sevinçte bir araya gelemiyoruz. O noktaya getirildik. Büyük idealleri olanların imtihanları da büyük olur. Millet olarak mesuliyetlerimiz var.

 

 

Her seçim yeni bir başlangıçtır. Batının ihtiraslarına kimse bu ülkeyi mahkum edemez. Belki de tarihimizin en büyük siyasi buhranını yaşıyoruz. Umarım bu seçim aklın, kurumların ve kuralların işlemesine vesile olur" dedi.

 

Belediye Başkanımız Behçet Saatcı ise, Genel Başkanımızın ziyaretine teşekkür ederek "2002 yılında bir partinin genel başkanı aldığı kararla ülkeyi erken seçime götürmüştü. Ve seçim sonrasında bazı partilerle birlikte cezalandırılmıştı. Bu kez de 7 Haziran seçimlerinin tekrarını yaşıyoruz. Anketler fazla bir şeyin değişmeyeceğini gösteriyor ama getirilen nokta bu. İnşallah aklı selim galip gelir. Her konuda kendimizi çek etme zamanı geldi. Türk Milleti’nin sağduyusuna güveniyor ve sandığın iradesine saygı duyuyorum" diye konuştu.

 

“Muğla Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret”

 

Bu ziyaret sonrasında Genel Başkanımız Muğla Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

 

Uysal, ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunarak, genel seçimleri ve ülke gündemini değerlendirdi.

 

PKK terör örgütünü, Meclis'teki milletvekilleri ve bölgedeki belediye başkanlarıyla kendi siyasetlerini kamunun kaynaklarıyla finanse eden bir terör örgütü olarak yorumlayan Uysal, "Son iki-üç aylık, terör örgütünün yeniden silahlanarak, vatandaşlarımızı, askerlerimizi ve polislerimizi şehit vermeye başladığı günden itibaren, belediye araçları ile çalışanlarının, dağdaki teröristlere ikmal yaptığı sırada emniyet güçlerimiz tarafından yakalandığını hepimizi izledik. Böyle bir zeminde Türkiye'nin yeniden, kendisine yeniden bir rol tarifi yaparak, anaların tabutlara değil, evlatlarına sarılması sağlanmalıdır" dedi.

 

 

Uysal, Demokrat Parti olarak, temel hak ve hüviyetleri korumak adına büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

 

"Demokrat Parti olarak, Anadolu'nun her yerine gittiğimde açık yüreklilikle ifade ediyorum; bu Kırat'ın manası, her coğrafyada bir izdüşümü fazlasıyla vardır. Ama Muğla'da Kırat'ın manasının farklı olduğunu ifade ettim. Dava arkadaşlarımız da bilirler. Bu ülkenin bacasız sanayisi diyebileceğimiz turizmin altyapısının oluşturulması noktasında, üniversitesiyle, havaalanları ve limanlarıyla, pek çok noktada izimizin olduğunu biliyoruz. Ama bugün bu altyapıyı kurmuş parti olarak, Türkiye'nin yeni bir evreye geçebilmesi adına mesuliyetimizin de farkındayız. Hep beraber bu mesuliyetimizi yerine getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ise, Türk siyasi tarihinin en köklü partilerinden birisi olan Demokrat Parti'nin Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı, Muğla Gazeteciler Cemiyeti'nde ağırlamanın memnuniyeti içerisinde olduklarını söyledi.

 

Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine işaret eden Akbulut, ülkede hala fikir özgürlüklerinin tartışılır olmasının özellikle gazetecileri olumsuz etkilediğini belirterek, "Demokrat Parti'nin, çok partili sistemde, Meclis'te yer alması gerektiğini savunanlardanım. Bunun için mücadelenizi önemsiyorum. Sizlerin de desteğiyle yerel basın ve ülke basınının daha özgür bir anlayışla yaşaması ve yaşatılması konusundaki görüşleriniz ve çalışmaların bizler için önemlidir" dedi.


Kaynak ( DP )