Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını Hatay’da sürdü
False
Genel Başkanımız Gültekin Uysal, seçim çalışmalarını Hatay’da sürdü
19 Ekim 2015 Pazartesi

“Türkiye’yi yeniden herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye haline dönüştüreceğiz”

 

 

(DP Basın Merkezi – 17 Ekim 2015) Seçim çalışmalarını sürdüren Genel Başkanımız Gültekin Uysal, bu kapsamda gittiği Hatay’da "Türkiye'yi küresel iklim içerisinde üreten bir güç olarak konumlandıracağız" dedi.

 

Uysal, Hatay İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, herkesin demokrasi ve adalet temelinde eşit haklara sahip bulunduğu büyük Türkiye'yi inşa etmek mecburiyetinde olduklarını söyledi.

 

 

Demokrat Parti’yi "her zaman vazifesini yerine getiren bir hareket" diye nitelendiren Uysal, şöyle devam etti:

 

"Türkiye'ye yeni bir boyut,  yeni bir derinlik katmak adına seçim beyannamemizle beraber Türkiye'yi, kendilerine mahkum olduklarını zannedenlerin karşısında, milletimizin mahkum olmadığını başka bir Türkiye'nin de mümkün olduğunu ifade ettiğimiz, tepeden tırnağa bir silkinişin adı olacak programımızla beraber, yeniden Türkiye'yi küresel iklim içerisinde üreten bir güç olarak konumlandıracağız. Türkiye'yi yeniden herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye haline dönüştüreceğiz."

 

Uysal, ülkedeki tarım faaliyetlerini de değerlendirerek çiftçinin alın terinin karşılığını alır hale getirecek politikalar icra edeceklerini belirtti.

 

Parlamenter demokrasi rehin

Türkiye’de siyasetin tıkandığını dile getiren Uysal, “Bugün siyaset, vazifesini yapamaz konumdadır. Bugün parlamenter demokrasi rehindir. Biz meşrûiyet içerisinde çözüm arayan bir hareket olarak bugün yine varız. Türkiye’nin meselelerini meşrû zeminlerinde demokratik kanallara aktararak çözme imkânımız varken bunu, bu yolu aşmayan bir kişinin ihtiraslarının neticesinde dayattıkları bir programı Türkiye’nin yürütmeye mecali de yoktur. Bu zamanı heba etmeye hakkı da yoktur’’ diye konuştu.


Kaynak ( DP )