GİK Üyemiz Murat Aydoğdu, CHP’nin 6, AKP’nin de 10 milletvekili isteğinin gerçekleşmeyip sözde kalacağını söyledi
False
GİK Üyemiz Murat Aydoğdu, CHP’nin 6, AKP’nin de 10 milletvekili isteğinin gerçekleşmeyip sözde kalacağını söyledi
12 Şubat 2015 Perşembe

 

(DP Basın Merkezi – 12 Şubat 2015) GİK Üyemiz Murat Aydoğdu, CHP’nin 6, AKP’nin de 10 milletvekili isteğinin gerçekleşmeyip sözde kalacağını söyledi.

 

Kocaeli İl Başkanlığı’nda düzenlenen olağan toplantıda konuşan Genel İdare Kurulu Üyemiz Murat Aydoğdu bazı açıklamalarda bulundu. Demokrat Parti’deki aday adaylığı süreci başta olmak üzere birçok konuya değinen Aydoğdu, geçtiğimiz günlerde CHP İl eski Başkanı Yalçın Kuşkan’ın yaptığı açıklamalara da yanıt verdi Aydoğdu, hem CHP’nin hem de AKP’nin düşündükleri milletvekili sayısına ulaşmayı başaramayacaklarını ifade etti.

 

Aday adaylığıyla ilgili olarak merkez yoklaması olacak

 

Genel İdare Kurulu Üyemiz Murat Aydoğdu aday adayı başvurularının hafta sonu başlayacağını belirterek  şunları söyledi:

 

“Ankara’da çalışmalar devam ediyor. Bunun hazırlığı yapılıyor. Aday adaylığıyla ilgili olarak merkez yoklaması olacak, ön seçim olmayacak. Burası Demokrat Parti. Herkesin aday olma ihtimali var. Bu davaya gönül veren herkes aday olabilir. Önemli olan davanın içinden birilerinin çıkması. Üzerimize düşen her şeyi 3 yıldır aktif şekilde arkadaşlarımızla yapıyoruz. Bu davanın barajı geçmesini ve Ankara’ya gitmesini burada tüm inanmışlar gibi arzu ederiz.”

 

Gerçekçi değil

 

CHP İl eski Başkanı Yalçın Kuşkan’ın istifa sonrasında basındaki açıklamalarına değinen Aydoğdu sözlerini şöyle noktaladı:

 

“Sayın Kuşkan sevdiğimiz bir abimizdir ama kendisi ‘CHP olarak 6 milletvekili çıkartacağız, böyle bir gücümüz var’ dedi. Şunu sormak istiyorum kendisine; burada 13 belediyede kaç CHP’li yer aldı ki 6 milletvekili çıkarabilsin? Öte yandan Başbakan Davutoğlu 10 milletvekili istedi. Beklentilerini yükselterek sayıyı çoğaltmak istiyorlar ama AKP geçen dönemki başarıyı yakalarsa yine başarıdır. Ama bu, beklentiden ibaret. Öyle 6 vekil, 10 vekil çıkarırım söylemleri sadece sözde kalacak ve uygulayamayacaklar. Bunu önümüzdeki süreçte izleyeceğiz.”


Kaynak ( DP )